eReport.sk
Budaj zvolal okrúhly stôl
Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022. Zdroj: tasr

Budaj zvolal okrúhly stôl: Chce spojiť všetkých demokratických politikov!


Budaj zvolal okrúhly stôl. Dočasne poverený minister životného prostredia Ján Budaj zvoláva na stredu 1. februára okrúhly stôl predstaviteľov politických demokratických síl. Zatiaľ nechcel konkretizovať, aké strany pozval. Demokratické strany sa potrebujú podľa jeho slov obnoviť a štandardizovať.

Budaj zvolal okrúhly stôl

Zvolanie okrúhleho stola oznámil Budaj v uplynulom týždni spolu s poslancami tzv. Občiansko-demokratickej platformy, ktorí odišli z klubu OĽANO. „Každý predseda demokratickej stany, ktorá vyvíja aktivitu a môže priniesť verejnosti nejaké sily, odborníkov, pozvanie dostane,“ vyhlásil Budaj. Nechce, aby sa za demokratickým stolom zdôrazňovali tzv. ideologické rodiny.

Ponuka pre Hegera

Ak by dočasne poverený premiér Eduard Heger odišiel z hnutia OĽANO, Budajova strana Zmena zdola by mohla poslúžiť pre neho ako volebná strana. Minister to označil za jednu z alternatív, nič však podľa neho nie je aktuálne dohodnuté.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Dušan Velič a Veronika Remišová.
  2. TOTO určite nečakali
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
  4. Heger do Mexika!

Zdôraznil tiež, že vedenia demokratických strán v uplynulom období často zlyhali, a to aj pre nedostatok členov či orgánov, ktoré by poskytovali spätnú väzbu.

Odídenec z OĽANO

Budajova strana Zmena zdola bola súčasťou kandidátky OĽANO v posledných parlamentných voľbách v roku 2020. Poslanci, ktorí vytvorili platformu a sú okolo Budaja združení, odišli z klubu OĽANO v decembri 2022.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj zvolal okrúhly stôl: Chce spojiť všetkých demokratických politikov!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: