eReport.sk
Heger do Mexika!
Richard Raši, podpredseda strany Hlas-SD, počas rozhovoru v našom štúdiu. Zdroj: eRepot

Vypočujte si najnovšiu časť relácie Bez cenzúry s Richardom Rašim


Raši pre eReport okrem iného uviedol, že dočasne poverená vláda by sa mala pobrať čo najskôr „do kelu“. A aké sú momentálne postoje Hlasu k vojne na Ukrajine?

Zdroj: youtube.com/eReport

Podpredseda strany Hlas-SD a exminister zdravotníctva Richard Raši tvrdí, že vláda nemá absolútne žiadny mandát na to, aby si určovala podmienky v prípade rokovania o termíne predčasných volieb.

Kedy budú predčasné voľby? Vláda zrejme neuhne

O definitívnom osude trvania dĺžky súčasného volebného obdobia sa má rozhodnúť v utorok. V parlamente to však v tomto momente nevyzerá na žiadnu širokú dohodu. Vláda navrhuje september, Hlas jún a Smer dokonca už máj. Je pravdepodobné, že opozícia by sa s vládou vedela dohodnúť na júnovom termíne. Vláda však zjavne neplánuje robiť kompromisy. A to aj napriek tomu, že dostala od prezidentky SR Zuzany Čaputovej úlohu zorganizovať voľby už v prvej polovicu tohto roka.

Raši: Malo by platiť to, čo povie prezidentka

„Vláda dostala demisiu v decembri a bude vládnuť v demisii viac ako pätinu volebného obdobia. Na to im dal kto mandát? Majú sa spratať a tie voľby majú byť čo najskôr,“ konštatuje Raši. Prezidentka by si podľa neho jednoznačne mala stáť za svojim slovom: „Keď raz povie prezident SR, že do januára sa rozhodnite, schváľte legislatívu a do júna voľby, tak to má byť tak.“

Opozícia posilnená referendom

Pre opozičné strany bolo veľkou vzpruhou pred blížiacimi sa parlamentnými voľbami aj nedávne referendum. Toho sa zúčastnilo takmer 1,2 milióna voličov. Je to viac, ako počet podporovateľov Z. Čaputovej, I. Matoviča, alebo hociktorého iného vládneho politika. Raši zopakoval poreferendové slová lídra Smeru-SD Roberta Fica. A taktiež si myslí, že referendum naznačilo budúcu porážku súčasnej koalície.

„Ja som aj po tomto referende a antikampani presvedčený, že keď ľudia prídu do parlamentných volieb a bude pokračovať tento trend, tak to bude pre zbytkové koaličné strany K.O.,“ uviedol.

Nepredlžovať agóniu?

Politická situácia objektívne nie je dobrá. Vláda pracuje viac na svojich veciach, ako na riešení problémov ľudí. Parlament nie je schopný dohody na základných veciach. Vyzerá to tak, že chce využiť posledné mesiace na opätovné získavanie si voličov. Raši si však myslí, že tri mesiace navyše nevyhovujú ani Slovensku. Avšak skôr vyhovujú napríklad ani lídrovi Sme rodina Borisovi Kollárovi, alebo lídrovi SaS Richardovi Sulíkovi.

„Mnohokrát ich slovo platí jeden deň, čo im tiež pred voličmi nerobí dobre,“ upozornil Raši. Ten by mesiace júl, august a september, o ktoré koalícia bojuje, považoval v prípade víťazstva septembrového termínu za tragické.

V relácii Bez cenzúry sa taktiež dozviete:

  • Ako hodnotí Raši referendum?
  • Kedy chce Hlas parlamentné voľby?
  • Prečo sa vláda nedokáže dohodnúť na termíne?
  • Čo hovorí na váhavé postoje prezidentky?
  • Ako vníma Hegerove rozdeľovanie spoločnosti na demokratickú a nedemokratickú?
  • Dokáže byť nový Dzurindov subjekt konkurencieschopným?
  • Je za čo vládu pochváliť?
  • Aké sú momentálne postoje Hlasu k vojne na Ukrajine?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vypočujte si najnovšiu časť relácie Bez cenzúry s Richardom Rašim

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne