eReport.sk
Nastolovanie demokratickej cenzúry
Poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený). Zdroj: tasr

Neefektívne sankcie? Taraba: Čím menej lacnej ropy berieme my, tým viac sa ostatný svet teší!

Neefektívne sankcie? Vyzerá to tak, že protiruské sankcie, ktoré na Ruskú federáciu uvalili krajiny Západu a Európskej únie nemajú, až tak škodlivé účinky. Rusko „obdržalo“ už desiaty balík sankcií za vojnu na Ukrajine, ktorú 24. februára napadlo.

Neefektívne sankcie?

Tieto sankcie sú cielené na obchod, dovoz a vývoz cenných komodít a surovín. Avšak, všetko tomu nasvedčuje, že Rusko si našlo ako cestu tieto reštrikcie obísť. Obchádza to tak, že tok svojich exportov smeruje na odlišný trh. Na ázijský trh. Ten sa javí ako oveľa stabilnejší, pretože na ňom obchodujú najľudnatejšie krajiny planéty, silné svetové ekonomiky Čína a India. Tie patria medzi významných predstaviteľov dopytu po ruských komoditách.

Nakupujeme predraženú ropu

Opozičný politik Tomáš Taraba si to rovnako, ako mnohí odborníci všimol. Na sociálnej sieti reaguje v krátkom príspevku na to, ako Rusko dokáže profitovať z vývozu ropy, i napriek sankciám, ktoré naň ho mnohé krajiny uvalili.

„Cena ropy klesá, pretože sme podľa pozorovateľov „svedkami neočakávane vysokého exportu komodity z Ruska.“ Očividne čím menej lacnej ropy berieme my, ostatný svet sa len teší,“ uvádza opozičník na sociálnej sieti.

Foto: FB/tomastaraba

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cenzúra demokratov z Bruselu
  2. Zelenskyj apeluje na spojencov
  3. milión za štyri prejavy
  4. Zelenského vláda rozdávala zákazy

Ázijský trh výnosnejší než európsky?

Ázijský trh výnosnejší než európsky? Rusko sa viac preklápa na ázijský trh. Dohoda s Uzbekistanom prichádza v čase, keď Rusko znižuje vývoz do Európy v dôsledku napätia spôsobeného inváziou Moskvy na Ukrajinu a snaží sa ho presmerovať do Ázie. Európske krajiny sa od vypuknutia konfliktu na Ukrajine taktiež snažia zmenšovať svoju závislosť od ruského plynu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Neefektívne sankcie? Taraba: Čím menej lacnej ropy berieme my, tým viac sa ostatný svet teší!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti