eReport.sk
Ruský minister obrany Sergej Šojgu (vpravo) a náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov Foto: tasr

MIMORIADNE Šojgu šokuje: Jadrový stret medzi Západom a Ruskom na spadnutie!

Šojgu šokuje. Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok varoval, že Západ a Rusko delí od možného jadrového stretu čoraz menej krokov. Šojgu takto reagoval na oznámenie Británie, že Ukrajine dodá muníciu s ochudobneným uránom.

Šojgu šokuje

Denník The Guardian s odvolaním sa na ruskú tlačovú agentúru Interfax informoval, že podľa ministrových slov na to „Moskva bude reagovať“. Šojgu pripomenul, že takúto muníciu už Západ nasadil v konflikte v Kosove a malo to vážne zdravotné následky aj pre tých, ktorí ju použili.

Ruský minister tiež vyhlásil, že „každá vojna sa končí mierom“

O tom, že Londýn v rámci svojej vojenskej pomoci plánuje dodať Kyjevu aj muníciu s ochudobneným uránom, informovala v utorok námestníčka britského ministra obrany Annabelle Goldieová. Vysvetlila, že „takéto strely sú veľmi účinné pri zasahovaní moderných tankov a obrnených vozidiel“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boja sa ozbrojeného konfliktu?
  2. Medzinárodné právo je v rozklade
  3. Zničí Leyenová Úniu?
  4. Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Jadrový stret medzi Západom a Ruskom na spadnutie

Ruský prezident Vladimir Putin následne deklaroval, že Moskva bude „nútená reagovať“ na takéto dodávky. Podľa neho zaslanie munície s ochudobneným uránom zo strany Británie ukazuje, že Západ má v úmysle „bojovať proti Rusku. Do posledného Ukrajinca nie slovami, ale skutkami“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNE Šojgu šokuje: Jadrový stret medzi Západom a Ruskom na spadnutie!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti