eReport.sk
Vraždiť mala tínedžerka
Ilustračná snímka, Zdroj:shutterstock

Svet športu v slzách: Zomrela legendárna basketbalová osobnosť

Svet športu v slzách! Vo veku 79 rokov zomrela trénerka prvého amerického basketbalového ženského tímu na OH Billie Mooreová. Vo štvrtok to oznámila Kalifornská univerzita v Los Angeles, kde pôsobila v trénerskej funkcii do roku 1993.

Svet športu v slzách

Mooreová podľahla rakovine, zomrela v stredu večer vo vlastnom dome v obklopení rodiny a priateľov. Sústrasť vyjadrila na sociálnych sieťach aj aktuálna trénerka amerického olympijského tímu Dawn Staleyová. „Ženský basketbal dnes prišiel o veľkú legendu. Ďakujeme, že si dokázala tak dôstojne a cieľavedome trénovať dlhé roky na najvyššej úrovni,“ vyhlásila podľa AP Staleyová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šokujúca smrť novinára
  2. Maročania prepísali futbalovú históriu Afriky!
  3. Francúzi zdolali Anglicko
  4. Fanúšikovia Saudskej Arábie na štadióne počas zápasu C-skupiny skupinovej fázy a MS vo futbale Argentína - Saudská Arábia v katarskom Lusaile 22. novembra 2022.
  5. Vpravo argentínsky útočník Julián Álvarez a vľavo jeho spoluhráč Lionel Messi oslavujú gól v zápase semifinále MS 2022 vo futbale Argentína - Chorvátsko v katarskom meste Lusail 13. decembra 2022.
  6. Francúzsko porazilo Maroko

Legendárna trénerka

Zosnulá Mooreová počas svojej 24-ročnej trénerskej kariéry pôsobila osem sezón na Kalifornskej štátnej univerzite a 16 rokov na palubovke Kalifornskej univerzity v Los Angeles, pričom ako prvá trénerka v ženskom basketbale dokázala doviesť oba školské tímy k titulom na národných šampionátoch. Taktiež viedla americké basketbalistky na OH 1976 v Montreale, kde ich doviedla k zisku strieborných medailí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet športu v slzách: Zomrela legendárna basketbalová osobnosť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti