eReport.sk
To myslí Johnson vážne?
Britský expremiér Boris Johnson. Foto: tasr/ap

To myslí Johnson vážne? Priznal, že klamal o covidových večierkoch. Vraj tak ale robil v dobrej viere!

Boris ako Pinokio! Bývalý britský premiér Boris Johnson uznal, že zavádzal poslancov britského parlamentu v spojitosti s porušovaním pravidiel lockdownu na večierkoch v sídle britského premiéra. Tvrdil však, že konal v dobrej viere. TASR správu prevzala v utorok z agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Milan Krajniak
  2. Zničí Leyenová Úniu?
  3. Maďari nám už nebudú rozkazovať!
  4. Nastolovanie demokratickej cenzúry

Boris ako Pinokio!

Parlamentný výbor, ktorý vyšetruje možné Johnsonovo zavádzanie, v utorok zverejnil 52-strán dôkazov od expremiéra. V spise uviedol, že jeho vyjadrenia sa nakoniec ukázali ako nepravdivé. Podľa svojich slov to napravil pri najbližšej možnej príležitosti. Expremiéra v stredu (22. marca) v rámci vyšetrovania čaká verejné vypočúvanie v parlamente.

Výbor začiatkom marca po predbežnom vyšetrovaní uviedol, že Johnson mohol v spojitosti s večierkami zavádzať Dolnú snemovňu najmenej pri štyroch príležitostiach. Expremiér to odmieta.

Partyman

Boris Johnson (58) bol premiérom od júla 2019. Rezignáciu oznámil vlani začiatkom júla a z postu oficiálne odstúpil v septembri. Jedným z dôvodov bola séria škandálov, vrátane večierkov na Downing Street počas covidovej pandémie.

Trest

Ak výbor potvrdí, že Johnson parlament zavádzal, môže mu byť na 10 dní zablokovaný mandát poslanca Dolnej snemovne a môže čeliť oficiálnemu návrhu na odvolanie. O jeho osude by potom rozhodovali voliči v londýnskom obvode Uxbridge, kde bol zvolený.

Guardian

Napríklad nedávno zverejnili článok, v ktorom rozoberali vystúpenie expremiéra Veľkej Británie v TV Show Nadine Dorries. Boris Johnson v relácii uviedol: „Každý, kto si myslí, že som zatajoval nejaké večierky, musí byť úplne pomätený.“ A čo tak teraz skúsiť rozprávku o Pinokiovi, Mr. Boris?

Zdroj: tasr, Guardian


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

To myslí Johnson vážne? Priznal, že klamal o covidových večierkoch. Vraj tak ale robil v dobrej viere!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti