eReport.sk
Petra Krištúfková (SME RODINA)
Petra Krištúfková (SME RODINA). Foto: fb/petrakristufkova.

Krištúfková zo Sme rodina bojuje za zdravie občanov: Koniec traumy z petárd!

Bojuje za zdravie občanov. Vládna poslankyňa Petra Krištúfková z hnutia Sme rodina, podala v Národnej rade Slovenskej republiky návrh novely zákona. Návrh, ktorý obmedzí predaj pyrotechniky ako aj jej následne používanie.

Týmto spôsobom chce zabrániť negatívnemu vplyvu na zraniteľné skupiny občanov, ako sú dôchodcovia, chorí, či deti. Enormný hluk či znečisťovanie životného prostredia, bezpochybne používanie pyrotechniky spôsobuje.

Bojuje za zdravie občanov

„Koniec petardám! Podala som novelu zákona, ktorá obmedzí predaj a používanie petárd patriacich pod pyrotechniku kategórie F2 a F3, keďže ich hlavným efektom je hluk. Výbuchy petárd sú pre starších ľudí veľmi zaťažujúce na psychický stav a duševné zdravie a vyvolávajú u nich pocity úzkosti,“ hovorí poslankyňa o svojom návrhu novely zákona.

Foto: Fb/petrakristufkova

Krištúfková ďalej pokračuje a uvádza dôležité fakty na základe, ktorých sa takto rozhodla: „Výbuchy petárd majú obzvlášť závažné účinky pre chorých ľudí, autistické deti a mnohé ďalšie diagnózy.
A každopádne nemôžeme zabudnúť ani na vydesené domáce a divožijúce zvieratá.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  2. Hamran pre Startitup
  3. Voliť chce 60% ľudí
  4. Veronika Remišová sa natáča pred TV Markíza v Záhorskej Bystrici.

Schválenie tohto návrhu by prijala značná časť spoločnosti na Slovensku, občania či aktivisti, ktorí rovnako ako poslankyňa z vládneho hnutia, dlhodobo poukazujú na tieto neželané javy.

Viacročné práca

Tento návrh zákona je výsledkom takmer dvojročnej práce. Pracovnej skupiny pre oblasť veterinárnej starostlivosti a ochrany zvierat v spolupráci. S Slovenská asociácia pyrotechnických firiem a Asociácia predajcov pyrotechniky, zástupca združenia miest a obcí, štátna ochrana prírody SR. Ďalej Komora veterinárnych lekárov SR, Univerzita veterinárskeho lekárstva v KE, ZOO BA a KE, Mestská polícia Hlavného mesta SR BA, prezidentka Slovenskej komory psychológov a mnoho ďalších OZ. A samozrejme aj predkladateľka návrhu Petra Krištúfková,“ dodala poslankyňa v príspevku na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krištúfková zo Sme rodina bojuje za zdravie občanov: Koniec traumy z petárd!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti