eReport.sk
Žurnalistika nie je zločin
Antony Blinken, americký minister zahraničných vecí. Foto: tasr

Blinken: Slovensko pomáha NATO pri presadzovaní demokracie doma i na Ukrajine

 Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken vo štvrtok v nórskom Osle označil Slovensko za kľúčového spojenca v NATO a partnera pri presadzovaní demokracie, v oblasti bezpečnosti a podpory pre Ukrajinu. TASR o tom informuje na základe jeho vyjadrenia na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Potrebné pre našu slobodu
  2. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
  3. Čo to Stančík predvádza?

Vojenská aliancia zaručí mier

Blinken na Twitteri napísal, že sa v Osle na neformálnom zasadnutí Severoatlantickej rady (NAC) na úrovni ministrov zahraničných vecí stretol aj so šéfom diplomacie SR Miroslavom Wlachovským.

Ten na tomto neformálnom stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO povedal, že pre Slovensko ani pre Ukrajinu neexistujú lepšie bezpečnostné záruky než členstvo v Severoatlantickej aliancii.

Koordinovaná podpora

Blinken tiež oznámil, že v Osle absolvoval stretnutia aj s rezortnými partnermi z ďalších krajín. Nórskej ministerke zahraničných vecí Anniken Huitfeldtovoej sa poďakoval za organizáciu toho stretnutia.

S nemeckou ministerkou zahraničných vecí Annalenou Baerbockovou, s Catherine Colonnovou, ktorá je ministerkou zahraničných vecí Francúzska, i s britským šéfom diplomacie Jamesom Cleverlym hovoril o koordinácii podpory pre Ukrajinu.

Blinken tiež vyjadril znepokojenie zo strany USA v spojitosti s jadrovou eskaláciou Iránu.

Príprava

Hlavným témami dvojdňových rokovaní v Osle, ktoré sa skončili vo štvrtok, boli prípravy rozhodnutí Aliancie na júlový summit v litovskom Vilniuse.

Ako aj rozvoj politických vzťahov medzi NATO a Ukrajinou s dôrazom na ďalšiu pomoc tejto krajine. Ministri diskutovali aj o potrebe posilnenia východného krídla NATO vrátane Slovenska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blinken: Slovensko pomáha NATO pri presadzovaní demokracie doma i na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php