eReport.sk
V čom je rozdiel?
Prezident Ukrajiny Zelenskyj v Kongrese, foto:tasr/ap

Ukrajina zaútočila na Briansku oblasť. Západu pritom Zelenskyj sľúbil, že ich zbrane v Rusku používať nebude

Brianska oblasť na západe Ruska sa dostala v noci na piatok pod paľbu, informoval gubernátor tohto regiónu Alexander Bogomaz. Ide o najnovší príklad, že vojna na Ukrajine sa čoraz viac prelieva do Ruska, píše portál britskej televízie Sky News.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Žurnalistika nie je zločin
  2. Vojnová turistika?
  3. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
  4. Švajčiarsky prezident obhajuje neutralitu krajiny

Rusi evakuujú obyvateľstvo

Vypálená munícia zasiahla dve dediny blízko hranice s ukrajinskou Černihivskou a Sumskou oblasťou, uviedol Bogomaz.

Ďalšia delostrelecká paľba zasiahla okres Šebekino v ruskej Belgorodskej oblasti, odkiaľ bolo evakuovaných vyše 2500 ľudí, oznámil oblastný gubernátor Viačeslav Gladkov.

Ruskí predstavitelia hlásili v posledných dňoch zintenzívnenie útokov zo severnej Ukrajiny na Rusko. Sky News pripomenula, že nemá možnosť nezávisle overiť tieto správy.

Kyjev

Na druhej strane hranice ukrajinské úrady zrušili v piatok ráno poplašné sirény upozorňujúce na vzdušné útoky, ktoré zneli na väčšine ukrajinského územia cez noc. Predstavitelia Kyjeva informovali, že zostrelili vyše 30 rakiet a útočných dronov, ktoré mierili na mesto alebo jeho okolie.

Otázkou je, ako bude na ukrajinské útoky v Rusku reagovať Západ. Keďže aj najväčší spojenec Ukrajiny, Amerika, neustále zdôrazňujú, že západné zbrane sú určené na obranu a nie na útok na ruskom území.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina zaútočila na Briansku oblasť. Západu pritom Zelenskyj sľúbil, že ich zbrane v Rusku používať nebude

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php