eReport.sk
Smer-SD, foto: tasr

Blanár kritizuje vládu: Koalícia nepomohla ani Slovákom, ani Ukrajincom!

Podpredseda strany Smer-SD, podpredseda NR SR a opozičný poslanec Juraj Blanár ostro kritizuje vládnu koalíciu. Podľa neho nevie vláda na čele s predsedom vlády Eduardom Hegerom viesť Slovensko a ani riešiť krízové situácie.

Blanár vo svojom príspevku na sociálnej sieti spomenul aj situáciu spojenú s koronakrízou: „Hegero-matovičovská vláda nevie viesť Slovensko tak, aby boli na prvom mieste záujmy jeho obyvateľov. A už vôbec nevie riešiť krízové situácie. Presvedčili sme sa o tom viac než dosť za dva roky pandemickej situácie. Reagovali neskoro, nelogicky, komunikácia vládnych predstaviteľov zlyhávala na všetkých úrovniach a vznikal chaos,“ uvádza Blanár.

Blanár: Vláda nezvláda ani utečeneckú krízu

„Nie je teda žiadnym prekvapením, že vláda nezvláda ani prebiehajúcu utečeneckú krízu. Kým tisícky utečencov prichádzali počas uplynulých týždňov cez hranice, koaličná väčšina sa iba prizerala, ako si samosprávy a dobrovoľníci vysúkali rukávy a obetavo pomáhali. Premiér Heger sa v pondelok priznal, že „v tom zlom to hasíme, ako sa dá, ale to nie je správne“. Pritom od začiatku sme počúvali, ako to štát údajne zvláda,“

Foto: fb/jurajblanar

Pokrytectvo Mikulca s Naďom?

Opozičný politik reagoval aj na vyjadrenia ministrov obrany a vnútra, ktorí uviedli, že Slovensko je na prípadný nával utečencov dostatočne pripravené: „Minister vnútra Mikulec 4. marca odmietol, že by to všetko ležalo na dobrovoľníkoch. Minister obrany Naď dokonca v polovici februára tvrdil, že na utečencov sa pripravujú už od októbra a je všetko prichystané. Ako to bolo teda prichystané.“

Samosprávy využili skúsenosti z pandémie

„Samosprávy zužitkovali svoje skúsenosti z pandémie, pretože aj vtedy bola celá zodpovednosť hodená na ne. Utečeneckú krízu a jej koordináciu najnovšie zabezpečuje nejaká firma zo Zvolena, ktorá organizovala predtým hudobné podujatia. To myslia vážne? Firma dostane 2,5 milióna eur a ministerstvo to pomenovalo, že ide len o jeden z komponentov pomoci. Tak sa zamýšľam, koľko takýchto komponentov si vymyslelo ministerstvo vnútra. Ministerstvá sa vyhovárajú, že firmu vybrali na základe odporúčaní dobrovoľníkov. Ale akých a ktorých konkrétne, to sme sa nedozvedeli. Je to podobné ako s gastrofirmou, ktorá od októbra stravuje ministerstvo práce Milana Krajniaka. A ako zabezpečí stravovanie pre všetkých ľudí na slovensko-ukrajinskej hranici, čo bude robiť len na základe priameho rokovacieho konania s ministrom Romanom Mikulcom za 1,6 milióna eur?“ uviedol Blanár vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

Bude vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  2. Zuzana Čaputová.
  3. matovic_heger
  4. Pravicoví populisti zlyhali
  5. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
  6. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  7. Na ilustračnej snímke muž drží v ruke potraviny na ulici po ruskom leteckom útoku v Gorenke, na predmestí Kyjeva 2. marca 2022.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blanár kritizuje vládu: Koalícia nepomohla ani Slovákom, ani Ukrajincom!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre