eReport.sk
Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).
Minister vnútra Roman Mikulec Foto: tasr

Slovensko v tom nebolo samo. Mikulec: S utečeneckou krízou nám pomohlo osem krajín

Slovensko požiadalo Európsku úniu o pomoc v súvislosti s utečeneckou krízou. Osem krajín vyhovelo jeho žiadosti o poskytnutie materiálu, najmä prístreškov a lekárskej pomoci. Informoval o tom minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) po stretnutí s eurokomisárom pre krízové riadenia Janezom Lenarčičom v Bratislave. Eurokomisár ubezpečil Mikulca, že Európska komisia otvorila všetky možnosti na to, aby si Slovensko uplatnilo jednotlivé náklady.

Mikulec sa stretol s eurokomisárom

Minister sa s Lenarčičom rozprával najmä o situácii na Ukrajine, poskytnutí pomoci pre civilnú ochranu a zriadení humanitárneho hubu, ktorým bude pomoc prúdiť priamo na Ukrajinu. „Je to dôležité aj z pohľadu Európskej únie aj vzhľadom na množstvá, ktoré na Ukrajinu už teraz idú a samozrejme aj s pomocou tohto nášho humanitárneho hubu budú tiecť v budúcnosti,“ poznamenal Mikulec.

Foto: fb/romanmikulec

S utečeneckou krízou nám pomohlo osem krajín

Lenarčič priblížil, že doteraz bolo Ukrajine poskytnutých 8000 ton humanitárnej pomoci v rámci mechanizmu civilnej ochrany. Na takéto veľké objemy sú potrebné podľa neho veľké logistické centrá, akým je práve slovenský humanitárny hub.

Bude vás zaujímať:

  1. Traktor na poli.
  2. Zľava premiér Eduard Heger (OĽANO) a minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) počas brífingu v novovzniknutom humanitárnom hube.
  3. Vo viacerých častiach Ukrajiny bude v nadchádzajúcich dňoch posilnená bezpečnosť z dôvodu nadchádzajúceho prvého výročia ruskej invázie na Ukrajinu, ktoré by mohlo spôsobiť eskaláciu ruských útokov.

Únia v stredu prijala komuniké, ktoré zabezpečuje pomoc štátom, kde prichádzajú utečenci z Ukrajiny. „Prostredníctvom tohto komuniké vyjadruje EÚ svoju pripravenosť poskytnúť pomoc krajinám, ktoré pomáhajú utečencom v prístupe k bývaniu, vzdelávaniu a zdravotníctvu,“ povedal Lenarčič. Eurokomisár ešte v stredu spoločne s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) navštívi v Košiciach novovzniknutý humanitárny hub, ktorý prijme prvé kamióny s pomocou.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko v tom nebolo samo. Mikulec: S utečeneckou krízou nám pomohlo osem krajín

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre