eReport.sk
Andrej Danko Foto: FB/AD

VIDEO Danko si rypol do Korčoka: Prihovorím sa za vás u Lavrova, aby vás prijal!

Keď sa povie meno Maroš Žilinka, málokto len tak nezaujate mykne plecom. Generálny prokurátor vyvoláva nemalé vášne. Najnovšie si ho zastal národniar Andrej Danko. Jeho cesta do Ruska je vraj v poriadku a Žilinka si splnil svoju povinnosť. Dodal ale aj štipľavý odkaz pre šéfa diplomacie Ivana Korčoka a aj iných koaličných politikov.

Korčokovi pripomenul, že bol v Ruskej federácii dvakrát a nepodarilo sa mu stretnúť so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom. Igor Matovič a Richard Sulík ostali podľa neho takisto bez prijatia. „Richard Sulík navštívil Petrohrad a potichu po neúspešných rokovaniach sa vrátil domov. Urobili si s Korčokom selfie pri Aurore a v Gazprome nedokázali vyrokovať a nazmluvniť cenu plynu tak, ako predstavitelia okolitých štátov,“ spomína Danko. Ministrovi zahraničných vecí sľúbil, že sa skúsi za neho v Rusku prihovoriť.

Andrej Danko počas prijatia ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova v Bratislave 5. decembra 2019. – Foto: tasr

„Čo je zlé na tom, že generálny prokurátor bol v Ruskej federácii? To je trestný čin? Maroš Žilinka si splnil svoju povinnosť, stretol sa s generálnym prokurátorom v Ruskej federácii, podpísali bilaterálnu zmluvu, vzdal úctu a takisto predpokladám vycestuje do Nemecka, do Francúzska, možno aj do USA. Je dobré, ak predstavitelia štátu majú osobné kontakty. Ale pýtam sa vás nahlas, aké osobné kontakty má napríklad Remišová, Budaj? Môžu zavolať so Sulíkom nejakého ministra do Nemecka, do Francúzska?“ pýta sa Danko vo videu.

– Foto: FB/andrejdanko

Zaželal mu stretnutie so Sergejom Lavrovom. „Možno pochopíte o čom je svetová politika a možno pochopíte, ako sa má správať minister zahraničných vecí, ktorý skutočnej miluje svoju republiku,“ odkázal skúsenému diplomatovi Korčokovi a dodal, že Ruská federácia je vyhľadávaným miestom mnohých svetových politikov. „Svetoví politici si tam podávajú kľučky a západné spoločnosti na čele s USA a Nemeckom spolu s Ruskou federáciou vytvárajú spoločné podniky. Typickým príkladom je partnerstvo Mercedesu s Kamazom, vybudovanie Nord streamu a mnoho iných aktivít. Politika malých štátov má byť vyvážená na západ aj na východ, pretože na konci dňa sa vždy veľmoci dohodnú. Predstavitelia Slovenskej republiky musia budovať osobné vzťahy,“ tvrdí Danko.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Danko si rypol do Korčoka: Prihovorím sa za vás u Lavrova, aby vás prijal!

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti