tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bitcoin, kryptomena
Ilustračné foto: shutterstock

Bitcoin rapídne vzrástol na hodnote: Ovplyvnili to čarovné slová Elona Muska

Cena Bitcoinu na začiatku nového týždňa prudko vzrástla a dostala sa takmer až na 40.000 USD (33.935,69 eura). Podporili ho napríklad špekulácie, že Amazon by mohol začať akceptovať Bitcoin ako platobný prostriedok.

Nová expanzia Amazonu?

Americký koncern totiž údajne hľadá manažéra pre rozvoj stratégie v oblasti digitálnych mien a blockchainu. Preto analytici začali špekulovať, že Amazon by nakoniec mohol Bitcoin akceptovať ako platobný prostriedok. Keď sa najväčšia a najznámejšia kryptomena začala vďaka tomu posilňovať, investori sa ponáhľali uzavrieť svoje stávky na pokles Bitcoinu. To spôsobilo, že Bitcoin sa v pondelok dostal až na 39.681 USD. Neskôr prišiel o časť ziskov a popoludní okolo 16.45 h SELČ sa podľa CoinMarketCap predával s plusom približne o 12,5 % (24 hodín) po 38.235,56 USD.

Čarovné slová Elona Muska, zabezpečili Bitcoinu rapídny nárast na hodnote – Foto: tasr

Čarovné slová Elona Muska

Jeden z najbohatších ľudí planéty a majiteľ automobilovky Tesla, či vesmírnej spoločnosti Space X ukázal aké majú jeho slová hodnotu. Pred pár dňami prehlásil, že jeho spoločnosti budú za predaj produktov a investícii primať aj platby práve Bitcoinom. Ten následne na to raketovo vystrelil. Výrazne si polepšili aj ďalšie digitálne meny. Ethereum, cardano a XRP boli v pluse o približne 10 % a dogecoin o 12,5 %.

O krypomenách sa dočítate aj:

  1. kryptomena Bitcoin rapídne stráca na svojej hodnote
  2. Cyklisti
  3. boj proti plastom
  4. Covid spôsobuje stratu inteligenčného kvocientuKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bitcoin rapídne vzrástol na hodnote: Ovplyvnili to čarovné slová Elona Muska

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku