eReport.sk
kryptomena Bitcoin rapídne stráca na svojej hodnote
Ilustračná snímka: shutterstock

Obchody s kryptomenami čakajú na nový stimul. Na Slovensku sa výrazne prepadli!

Obchody s kryptomenami sa v porovnaní so začiatkom roka spomalili, no napriek tomu sú oproti minulému roku na úrovni dvojnásobku. Avšak ich nestabilita a neistota v investíciách spôsobila, že klesli o viac ako tretinu z celkovej hodnoty.

Najväčší záujem je stále o obchodovanie s bitcoinmi. Po prepade takmer o 50 percent oproti tohtoročnému historickému maximu sa cena zastavila na hladine medzi 32 000 a 33 000 amerických dolárov a investori vyčkávajú na nový impulz. V medziročnom porovnaní je však cena bitcoinu vyššia o 265 percent.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Arjen Robben, ukončil hráčsku kariéru
  2. Bitcoin, kryptomena

„Výrazný pokles ceny bitcoinu sa samozrejme prejavil na objeme obchodov. Teraz trh čaká na nejakú správu či stimul, ktoré by podporili dopyt. Pretože sme podobný scenár očakávali, tak sme si do portfólia k obchodovaniu pridali digitalizované fyzické zlato a na jeseň začneme ponúkať ethereum,“ hovorí riaditeľ Bit.plus Martin Stránský.

Pod výpredajovým tlakom sa bitcoin ocitol v máji, kedy sa od neho odvrátila automobilka Tesla. Oznámila totiž, že ho prestáva prijímať ako platidlo pri kúpe svojich automobilov. Začiatkom roka pritom zámer Tesly prijímať bitcoiny ako platidlo zásadne prispelo k ich cenovému rastu na spomínaný historický vrchol. Ďalšiu ranu dostáva bitcoin od čínskych úradníkov, ktorí zintenzívňujú svoju snahu o potlačenie ťaženia v segmente kryptomien. Snažia sa tak znížiť spotrebu elektriny vyrábanej z nekvalitného uhlia.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Obchody s kryptomenami čakajú na nový stimul. Na Slovensku sa výrazne prepadli!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti