eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Kryptomeny v piatok prudko klesli

Kryptomeny v piatok (23. 4.) pokračovali v páde, pričom cena bitcoinu klesla pod 50.000 USD (41.438,75 eura) prvýkrát od začiatku marca.

Bitcoin sa za uplynulých 7 dní oslabil približne o 20 % a jeho cena sa pohybuje asi 30 % pod rekordným maximom takmer 65.000 USD dosiahnutým v minulom týždni. Celková trhová kapitalizácia sa opäť dostala pod 1 bilión USD. V sobotu cena najväčšej a najznámejšej kryptomeny takmer stagnovala, keď sa pohybovala okolo 49.400 USD.

Stratili aj ďalšie kryptomeny, ethereum sa v sobotu obchodovalo na úrovni okolo 2200 USD a za uplynulých 7 dní jeho cena klesla takmer o 10 %. Ripple (XRP) za týždeň stratil vyše 35 %, stellar 30 % a polkadot 25 %. Oslabenie sa, paradoxne, nedotklo dogecoinu, ktorý pôvodne vznikol ako vtip. Jeho cena v sedemdňovom porovnaní prakticky stagnovala.

Piatkový výpredaj spustil návrh amerického prezidenta Joea Bidena na zvýšenie dane z kapitálových výnosov. Podľa odhadov Coinmarketcap celková hodnota globálneho trhu kryptomien padla o 200 miliárd USD alebo o 10 %.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport