eReport.sk
Covid spôsobuje stratu inteligenčného kvocientu
Ilustračné foto:shutterstock

Nová znepokojujúca štúdia o COVIDE: Ochorenie preukázateľne znižuje IQ!

Britskí a americkí vedci zverejnili novú zaujímavú a zároveň znepokojujúcu štúdiu. Prekonanie ochorenia COVID-19 mám mať negatívny vplyv na nervovú a regulačnú sústave a s tým aj spojené komplikácie s mozgom. Tieto nežiaduce pozostatky ochorenia môže u ľudí dokonca vyvolať preukázateľnú stratu inteligenčného kvocientu (IQ)-

Ďalší vedecký tím prišiel zo zistením, že prekonanie koronavírusu môže spôsobiť v mozgu podobné poškodenie, ako u ľudí trpiacich Alzheimerovou chorobou. Dokonca môže chorobe vytvoriť cestu, informuje NPR

Zníženie IQ až o 7 bodov 

Vyplýva to zo štúdie britských a amerických expertov zverejnenej uplynulý štvrtok v odbornom vedeckom časopise The Lancet, informuje spravodajská stanica Sky News. Najhoršie výsledky v IQ testoch pritom vedci zaznamenali u tých, ktorí boli v dôsledku COVIDu hospitalizovaní či napojení na umelú pľúcnu ventiláciu, uvádza TASR.

7

Zdroj: video:yt/kpix

Vedci merali inteligenčný kvocient u 81 337 ľudí žijúcich vo Veľkej Británii. Po zohľadnení faktorov ako vek či vzdelanie zistili, že tí, čo prekonali koronavírus, horšie zvládali úlohy vyžadujúce uvažovanie, plánovanie a riešenie problémov v porovnaní s tými, ktorí sa vírusom nenakazili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bitcoin, kryptomena
  2. boj proti plastom
  3. Vedci, laboratórium, výskum, covid.

Cesta k Alzheimerovej chorobe 

Na neschopnosť sústrediť sa či zhoršenú pamäť upozorňujú aj americkí vedci z UT Health San Antonio. Výskumníci sa pokúšajú zistiť, prečo u ľudí, ktorí prekonali koronavírus, pretrvávajú kognitívne problémy a či sa ich mozog zmenil spôsobom, ktorý zvyšuje riziko vzniku Alzheimerovej choroby.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport