eReport.sk
Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine. Foto: fb/ivan.korcok

Kéry odkazuje Korčokovi: Odmietam účelové a sugestívne vyhlásenia, ktoré sa stavajú proti záujmom SR!

Predseda Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR Marián Kéry (Smer-SD) nie je proti tomu, aby Ukrajina dostala štatút kandidátskej krajiny do EÚ. Na margo skutočnosti, že nepodpísal iniciatívu k udeleniu štatútu, uviedol, že nesúhlasil s časťou o ukončení energetickej závislosti od Ruska.

Kéry reaguje na kritiku Korčoka

Kéry zdôraznil, že podporuje vstup Ukrajiny do Európskej únie, no jej požiadavka na členstvo musí prejsť štandardným procesom. „Nie som proti tomu, aby Ukrajina dostala štatút kandidátskej krajiny, ale odmietam účelové a sugestívne vyhlásenia, ktoré sa v niektorých častiach stavajú proti záujmom SR,“ dodal. Skutočnosť, že dané vyhlásenie nepodpísal, nevníma ako premárnenú šancu smerom k európskym ambíciám Ukrajiny.

Minister hovorí o „vážnej chybe“

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) v pondelok (13. 6.) skritizoval Kéryho za to, že nepodpísal iniciatívu k udeleniu kandidátskeho štatútu Ukrajine. Absenciu podpisu označil za vážnu chybu, ktorá je nepochopiteľná a ide proti záujmom Slovenska. V iniciatíve z 10. júna predsedovia zahraničných výborov parlamentov viacerých krajín EÚ vyzvali na udelenie kandidátskeho štatútu na členstvo v Únii pre Ukrajinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kéry odkazuje Korčokovi: Odmietam účelové a sugestívne vyhlásenia, ktoré sa stavajú proti záujmom SR!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti