eReport.sk
Silvio Berlusconi
Zdravotný stav Berlusconiho sa zlepšuje. Foto: tasr/ap

Berlusconi šokuje: Som hlboko sklamaný správaním sa Putina. Vždy sa mi zdal ako demokrat


valý taliansky premiér Silvio Berlusconi vyhlásil, že je „hlboko sklamaný a zarmútený“ správaním sa svojho starého priateľa, ruského prezidenta Vladimira Putina v súvislosti s napadnutím Ukrajiny.

„Nemôžem a ani nechcem skrývať, že som hlboko sklamaný správaním sa Vladimira Putina,“ povedal Berlusconi v sobotu na verejnom stretnutí svojej pravicovej strany Forza Italia v Ríme, ktorá je súčasťou širokej koalície podporujúcej vládu Maria Draghiho, informovala tlačová agentúra AFP.

Keď bol Berlusconi pri moci, udržiaval s ruským prezidentom priateľské osobné vzťahy, pričom zašiel až tak ďaleko, že ho pozval na dovolenku do svojej luxusnej vily na Sardínii.

„Spoznal som ho pred približne 20 rokmi a vždy sa mi zdal ako demokrat a mierumilovný človek,“ dodal 85-ročný miliardár. Berlusconi, ktorý v rokoch 1994 až 2011 stál trikrát na čele talianskej vlády, sa predtým vyhýbal verejnému kritizovaniu Putina. Keď bol pri moci, udržiaval s ruským prezidentom priateľské osobné vzťahy, pričom zašiel až tak ďaleko, že ho pozval na dovolenku do svojej luxusnej vily na Sardínii.

„Tvárou v tvár hrôze masakrov civilistov v Buči a na ďalších miestach – skutočným vojnovým zločinom – Rusko nemôže poprieť svoju zodpovednosť,“ povedal v sobotu Berlusconi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Silvio Berlusconi
  2. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
  3. Britský premiér Boris Johnson (vľavo) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj diskutujú počas stretnutia v Kyjeve v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Dievča jazdí na bicykli vedľa mŕtveho tela ruského vojaka v meste Buča pri Kyjeve.
  5. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  6. Ministerka hospodárstva Ukrajiny Julia Svyrydenková.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Berlusconi šokuje: Som hlboko sklamaný správaním sa Putina. Vždy sa mi zdal ako demokrat

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre