eReport.sk
Beňová reaguje na Čaputovú
Na snímke eurposlankyňa Monika Beňová, foto:tasr

Beňová reaguje na Čaputovú: Progresívci klesli hlboko, prezidentka má obavy zo zmeny!

Beňová reaguje na Čaputovú. Europoslankyni Monike Beňovej (Smer-SD) sa nepozdávajú slová prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktoré uviedla v rozhovore pre zahraničné médium Politico. Čaputová hovorila o ruských dezinformáciách a o „hrozbe“, že parlamentné voľby na Slovensku vyhrajú populisti, ktorí budú viesť krajinu rovnako, ako vedia maďarský premiér Viktor Orbán Maďarsko. Beňová tvrdí, že Čaputová by mala Slovensku robiť v zahraničí dobré meno, nie ho kritizovať.

Na rozdelenej spoločnosti má naviac podľa nej prezidentka veľký podiel. Napríklad tým, že dlho držala vlády Igora Matoviča (OĽANO) a Eduarda Hegera (Demokrati) pri živote. „Boli sme kritickí a dnes, div sa svete, všetky naše obavy potvrdzuje svojimi stanoviskami aj prezidentkina ´vláda´: katastrofálne verejné financie, katastrofálna situácia v čerpaní eurofondov, Plán obnovy v ohrození, zdravotníctvo v kolapse,“ uvádza Beňová na sociálnej sieti.

Čaputová až príliš dáva najavo svoje politické preferencie

Vo finále podľa skúsenej europoslankyne platí to, že prezidentka nefandí zmene mocenských pomerov na Slovensku. A čo je ešte väčšou chybou, dáva to najavo. „Pani prezidentka má obavy zo zmeny, ktorú by priniesla nová vláda. Ani slovo o vlastnej zodpovednosti a vlastnom zlyhaní, o stave právneho štátu ani nehovoriac,“ pokračuje Beňová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger popiera Ficove slová
  2. Ficov odkazuje vláde
  3. Dotknutá Remišová o Sulíkovi
  4. Ukrajina do NATO nepatrí

Zároveň upozorňuje na to, aké snahy v rovnakom čase presadzuje PS tam, kde má zastúpenie – teda hlavne na pôde Európskeho parlamentu. Progresívci napríklad, spolu so zahraničnými kolegami presadzujú, aby sa zbrane mohli vyrábať z peňazí, ktoré sú určené na vyrovnávanie regionálnych rozdielov v EÚ a teda pre Slovensko veľmi dôležité.

Progresívci podporujú výmenu sociálnej politiky za zbrojnú

„Vo štvrtok EP schválil Amunition act (je to pracovný názov), ktorý dáva členským štátom možnosť, financovať výrobu zbraní aj z kohézneho fondu či Plánu obnovy. Navyše, výrobcovia vojenskej munície nemusia rešpektovať smernicu o pracovnom čase. Dokonca budú vyňatí aj z ďalšej legislatívy. Príjemcom tejto finančnej podpory môžu byť aj iné ako európske podniky, stačí, ak vyrábajú vo fabrike, ktorá je v EÚ umiestnená,“ upozorňuje Beňová. „O tomto hlasovaní dnes v relácii nevedel expert na zahraničnú politiku PS T. Valášek. Môže sa opýtať pána predsedu M. Šimečku, ktorý hlasoval proti nášmu návrhu, že kohézne fondy ani Plán obnovy nemožno používať na výrobu munície,“ dodala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová reaguje na Čaputovú: Progresívci klesli hlboko, prezidentka má obavy zo zmeny!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php