tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Vladimir Putin, Alí Chameneí a Recep Tayyip Erdogan.
Kombosnímka, ktorú k svojmu statusu zverejnila politička. Zľava Vladimir Putin, Alí Chameneí a Recep Tayyip Erdogan. Zdroj: fb//belousovova

Belousovová upozorňuje: Zmeny sveta sú už nezastaviteľné. Len naši euroidioti ich nechcú vidieť

Mimoparlamentná politička Anna Belousovová (Národ a spravodlivosť) pripomenula v stredu vyhlásenia, ktoré v týchto dňoch zarezonovali v médiách. Aj ona si myslí si, že vo svete nastanú zásadné geopolitické zmeny. Predpokladá, že západný svet už nebude dominantný, dolár bude odstránený zo svetového trhu a na výslnie vystúpi Čína. Peking ako strategický partner Moskvy si podľa nej postupne, ale isto, upevňuje pozíciu veľmoci. Belousovová pripomenula pritom na stretnutie lídrov Ruska, Iránu a Turecka, ktoré sa uskutočnilo nedávno v Teheráne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tony Blair na archívnej snímke.
  2. Teherán, Irán, vlajka
  3. Čínsky prezident Si Ťin-pching.
  4. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
  5. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  6. Richard Moore.

Belousová svojim vyhlásením reagovala aj na nedávne slová britského expremiéra Tonyho Blaira, ktorý tento týždeň varoval, že nastane geopolitická zmena storočia. „Zaznelo aj veľmi zaujímavé vyjadrenie iránskeho duchovného vodcu ajatolláha Ali Chamaneiho o tom, že dolár by mal byť postupne odstránený zo svetového trhu. Zažívame a ešte len zažijeme historické zmeny. Končí svet, aký sme poznali a rodí sa úplne nový svet,“ napísala Belousovová na sociálnej sieti.

Máme sa sprchovať päť minút?

V tom istom období sa pri tom vo veľmi zaujímavom duchu vyjadril aj skúsený expolitik a bývalý britský premiér Tony Blair: „Vojna na Ukrajine ukazuje, že dominancia Západu sa blíži ku koncu, keďže sa Čína v partnerstve s Ruskom dostáva do postavenia superveľmoci.“

Belousovová sa k tomuto názoru zjavne prikláňa a naviac si myslí, že EÚ v súčasnej podobe nie je schopná takéto zmeny zachytiť a správať sa podľa nich: „Zmeny sveta sú už zrejmé a nezastaviteľné. Len naši kráľovsky platení euroidioti ich nechcú vidieť a vytrvalo nám radia, že sa máme sprchovať päť minút, kúpať sa po dvojiciach a v zime kúriť maximálne na 19 stupňov Celzia.“

Dokázalo by Slovensko reagovať na zmeny?

To, či sa takéto predpovede naplnia, je v súčasnosti zjavne stále ešte len vo hviezdach. Svet sa síce zdá byť rozdelený, no Spojené štáty sa taktiež, minimálne zatiaľ, zdajú byť dostatočne silné. Nikdy však s istotou nevieme, kedy a či zmena naozaj nastane a v tomto kontexte je teda na mieste otázka, ako by sa správalo Slovensko a či je vôbec na takéto niečo pripravené.

„Prvoradou úlohou politickej reprezentácie Slovenska by malo byť zadefinovať aké by malo byť miesto SR v tomto novom svete a podľa toho sa správať. Myslím si však, že súčasná vláda aj prezidentka vôbec nie sú schopní pochopiť tieto historické zmeny. A teda na ne Slovensko pripraviť,“ uzavrela expolitička.

Zdroj: fb/belousovova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová upozorňuje: Zmeny sveta sú už nezastaviteľné. Len naši euroidioti ich nechcú vidieť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku