tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken. Zdroj: tasr/ap

ŠOK USA pridali na svoj čierny zoznam spojeneckú krajinu! Blinken: Nebudeme privierať oči

Americké ministerstvo zahraničných vecí v utorok pridalo Vietnam, Kambodžu, Brunej a Macao na tzv. čiernu listinu za nedostatočný boj proti obchodovaniu s ľuďmi. Úsilie týchto krajín zastaviť nútenú sexuálnu prácu alebo pomôcť migrujúcim pracovníkom označilo za slabé. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

Na čiernu listinu bolo pridané aj Bielorusko, a tiež tam pribudlo aj spojenecké Bulharsko pre obavy, že neberie obchodovanie s ľuďmi vážne.

Obchodníci vraj rátajú s privieraním očí

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken pri predstavovaní výročnej správy povedal, že korupcia je „najvýznamnejším nástrojom“ obchodníkov s ľuďmi, ktorí rátajú s tým, že vlády budú privierať oči.

„Keďže v rámci našej diplomacie riešime problémy ako klíma a korupcia, musíme sa zaoberať aj tým, ako sa prelínajú s obchodovaním s ľuďmi,“ skonštatoval.

Z čiernej listiny bolo vyradené aj Alžírsko a Komory

Výročná správa  ministerstva zahraničných vecí USA o obchodovaní s ľuďmi zaraďuje krajiny sveta do troch hlavných kategórií. Na štáty zaradené do tretej kategórie môžu byť uvalené sankcie.

Spolu s Malajziou zostali v tretej kategórii Afganistan, Kuba, Eritrea, Guinea-Bissau, Irán, Mjanmarsko, Severná Kórea, Nikaragua, Rusko, Južný Sudán, Sýria, Turkménsko a Venezuela.

Z čiernej listiny boli tento rok vyradené Alžírsko a súostrovie v Indickom oceáne Komory, ktoré zaznamenali pokrok v úsilí bojovať proti obchodu s ľuďmi.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK USA pridali na svoj čierny zoznam spojeneckú krajinu! Blinken: Nebudeme privierať oči

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku