tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Teherán, Irán, vlajka
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Irán vypol kamery na monitorovanie ich jadrového programu

Teherán zozbieral a zapečatil kamery Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) na monitorovanie iránskeho jadrového programu. V utorok to uviedla iránska tlačová agentúra Fars citujúc Iránsku organizácia pre atómovú energiu (AEOI). Informuje o tom agentúra DPA.

Dovedna 27 kamier vypol Irán v niekoľkých jadrových zariadeniach na začiatku júna. Išlo o reakciu na rezolúciu Rady guvernérov MAAE kritizujúcu Teherán za to, že s touto organizáciou dostatočne nespolupracuje. Podľa Iránu išlo o „politické“ a „nekonštruktívne“ rozhodnutie.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Vladimir Putin, Alí Chameneí a Recep Tayyip Erdogan.
  2. Na archívnej snímke z 30. septembra 2019 vo Washingtone bývalý poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton.
  3. a snímke z videa mŕtve telo zakryté dekou leží na ulici v v meste Karjatajn v centrálnej časti Sýrie 21. októbra 2017.
  4. Ukrajinskí vojaci zaujali pozície v centre Kyjeva počas druhého dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 25. februára 2022.
  5. Na kombosnímke zľava Joe Biden a Recep Tayyip Erdogan.


Šéf AEOI Mohammad Eslámí v pondelok zdôraznil, že kamery MAAE, ktoré Teherán pred niekoľkými týždňami vypol, budú znovu zapnuté, až keď bude uzavretá nová jadrová dohoda.

MAAE viackrát upozornila, že Irán delí len niekoľko týždňov od toho, aby mal také množstvo obohateného uránu, z ktorého by sa potenciálne dala vyrobiť atómová bomba. Teherán, naopak, zdôraznil, že jadrové technológie plánuje použiť iba na mierové účely.

Diplomati z Británie, Číny, Francúzska, Nemecka a Ruska začali koncom vlaňajšieho novembra s Teheránom rozhovory o obnovení jadrovej dohody z roku 2015. V marci však boli rokovania prerušené.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Irán vypol kamery na monitorovanie ich jadrového programu

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku