eReport.sk
Zuzana Čaputová na návšteve Ukrajiny, foto:tasr

Belousovová o Čaputovej ukrajinskom dobrodružstve: Kde sú záujmy Slovenska a jeho občanov?

Politička a komentátorka verejného diania Anna Belousovová (Národ a spravodlivosť) si v kontexte návštevy prezidentky SR Zuzany Čaputovej v Kyjeve myslí, že hlava štátu momentálne zastupuje viac záujmy ukrajinských občanov, ako slovenských. Čaputovej bolo už skôr vyčítané, že v ukrajinskom parlamente uviedla sľuby, ktorých naplnenie nie je v jej kompetencii a na ktorých uvedenie nemala patričný mandát. Belousovová sa teraz zároveň pýta, že ako je možné, že je vojnová oblasť vyhľadávaná politikmi, ktorí sa doteraz nezaujímali o iné vojenské konflikty vo svete.

„Prozápadné mainstreamové médiá hovoria o vojnovom konflikte na Ukrajine ako o najväčšom od čias druhej svetovej vojny. Pritom ja osobne si nepamätám, aby sa v hocijakej krajine,ktorá sa nachádzala, či nachádzala de facto vo vojne, striedalo toľko zahraničných návštev, ako sa to deje na Ukrajine. Boli a sú konflikty aj v iných častiach sveta, no nikto zo západných predstaviteľov nenavštevuje napríklad Irak, Sýriu, či Jemen. Takisto tam umierajú nevinní ľudia ako vo všetkých vojnách,“ pripomína Belousovová na sociálnej sieti.

Aký je účel politických „výletov“ na Ukrajinu?

Na mieste je podľa pronárodnej političky otázka, že aký význam majú podobné návštevy. Pravdou je, že je vojna na Ukrajine v mnohom iná. V Kyjeve vidíme pravidelne svetových lídrov, alebo koncerty známych skupín. Aký je teda reálny bezpečnostný stav v Kyjeve, keď podobné návštevy sú bezproblémové?

„Musím sa priznať, že vôbec nechápem význam podobných návštev. Pravda okrem vylepšovania imidžu. Zuzana Čaputová svojimi vyhláseniami počas návštevy ničím neprekvapila. Dalo by sa povedať- bola to povinná jazda,“ uvádza Belousovová poukazujúc na to, že v skutočnosti môže ísť len o marketingové aktivity.

Odvážne vyjadrenia Čaputovej

Belousovová sa bližšie pristavila aj pri obsahu Čaputovej prejavu pred Ukrajinským parlamentom, pri čom hlavné a zásadné témy zhrnula do niekoľkých bodov.

Foto: fb/annabelousovova

„Putin je Hitler. Ukrajina bráni pred ním Európu, nás aj celý svet. Ak sa Putin nezastaví na Ukrajine, tak sa nezastaví pred ničím. Ukrajine dodáme húfnice Zuzany a ďalšiu vojenskú pomoc. SR podporuje ropné embargo. Sme za pomoc Ukrajine teraz aj pri jej obnove po vojne,“ to všetko malo počas prejavu prezidentky v Kyjeve zaznieť.

Parťák Mikloš

Na návšteve Ukrajiny nechýbal ani súčasný Čaputovej poradca Ivan Mikloš, ktorý sa po Majdane tešil na Ukrajine naozaj vplyvnej pozícii. Dnes sa prezentuje vyslovene proukrajinskými postojmi a dokonca nabáda k tomu, aby Ukrajina urobila vojenský protiútok proti Rusku.

„Symbolické je, že hlavu štátu počas návštevy Ukrajiny sprevádzal Ivan Mikloš, jej súčasný poradca a bývalý ekonomicky poradca ukrajinskej vlády po Majdane. Áno po tom Majdane, ktorý bol štátnym prevratom a predznamenal nielen ekonomické drancovanie Ukrajiny západom,“ myslí si politička.

Bude vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie na letisku M.R. Štefánika po návrate z Ukrajiny v Bratislave 1. júna 2022.
  2. Atmosféra v ukrajinskom parlamente počas prejavu prezidentky Zuzany Čaputovej.
  3. Robert Fico (Smer-SD)
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  6. Anna Belousovová ako prvá podpredsedníčka SNS na fotografii z marca 2010.

Tá sa zároveň pýta, ako to s jednotlivými vyjadreniami Čaputová myslela. „Akú Ukrajinu to chcú obnovovať, za čo, na úkor koho a hlavne pre koho ?! A kde sú záujmy Slovenska a jeho občanov?! Tak sa mi zdá, že toto slovné spojenie sa úplne vytratilo zo slovníka pani prezidentky a ďalších predstaviteľov vládnej koalície,“ uzavrela Belousovová.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová o Čaputovej ukrajinskom dobrodružstve: Kde sú záujmy Slovenska a jeho občanov?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti