eReport.sk
minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), foto:tasr

A je to! Naď podpísal medzivládnu dohodu s Ukrajinou o darovaní stíhačiek MiG-29


A je to! Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď podpísal v piatok s veľvyslancom Ukrajiny na Slovensku Myroslavom Kastranom medzivládnu dohodu. Týka sa darovania stíhačiek MiG-29 a časti systému protivzdušnej obrany Kub. Informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kakaščíková.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predstavitelia strany HLAS-SD
  2. Dmitrij Peskov
  3. Bojové lietadlo Mig-29
  4. Aká bude kompenzácia

Slovensko daruje 13 stíhačiek

Hovorkyňa priblížila, že Slovensko daruje 13 stíhačiek MiG-29 a dva kusy odpaľovacích zariadení protilietadlového raketového systému Kub. Tiež systém riadenia a prislúchajúce náhradné dielce a rakety. „Slovensko dnes vysiela jasný signál, že stojí na správnej strane histórie. Najväčšou hodnotou je ľudský život, preto verím, že sa ich vďaka slovenskej technike podarí ochrániť čo najviac,“ uviedol Naď.

Vraj je to právne v poriadku

Dohoda medzi vládou SR a Kabinetom ministrov Ukrajiny o darovaní vojenského materiálu zodpovedá podľa Kakaščíkovej záujmom zahraničnej politiky Slovenska. „Je vypracovaný v súlade s právnym poriadkom SR, všeobecnými zásadami medzinárodného práva, ako aj záväzkami SR vyplývajúcimi z iných medzinárodných dokumentov,“ podotkla.

Darovanie stíhačiek Mig-29 a časti systému protivzdušnej obrany Kub na Ukrajinu schválila v piatok dočasne poverená vláda.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

A je to! Naď podpísal medzivládnu dohodu s Ukrajinou o darovaní stíhačiek MiG-29

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: