Bayern okúsil horúcu tureckú pôdu
Futbalisti Bayernu Mníchov, foto:tasr

Bayern okúsil horúcu tureckú pôdu, Inter sa doma natrápil so Salzburgom

Bayern okúsil horúcu tureckú pôdu! Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom dueli A-skupiny Ligy majstrov na pôde Galatasarayu Istanbul 3:1 a s deviatimi bodmi sú suverénne na čele tabuľky. O ich triumfe rozhodol anglický kanonier Harry Kane.

Bavori natiahli rekordnú sériu bez prehry v skupinovej fáze LM na 37 zápasov. V Turecku viedli od 8. minúty, keď sa po prihrávke Leroya Saneho presadil strelou k vzdialenejšej žrdi Kingsley Coman. Galatasaray bol v ďalšom priebehu prvého polčasu aktívnejší a po polhodine hry vyrovnal, keď Mauro Icardi premenil pokutový kop. Kane však v 74. minúte strelou zblízka opäť zabezpečil Bayernu tesný náskok a triumf hostí spečatil Jamal Musiala.

Mohlo by vás zaujímať:

1. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  2. Legendárny Bobby Charlton zomrel vo veku 86 rokov
  3. Kým pôjdete voliť

Inter porazil Salzburg

Inter Miláno zvíťazil v D-skupine nad FC Salzburg 2:1. V 19. minúte zakončil peknú kombinačnú akciu Alexis Sanchez. Hosťom sa podarilo vyrovnať zásluhou Oscara Gloukha, no Inter napokon potvrdil úlohu favorita. V 63. minúte rozhodol z penalty Hakan Calhanoglu. Gól Lautara Martineza v 79. minúte neplatil pre ofsajd.