eReport.sk
Na snímke Juraj Krúpa (OĽaNO). Foto: tasr

Krúpu z OĽANO Čaputová neprekvapila: Vetovanú novelu zákona o štátnej službe prerobíme!

Novela zákona o štátnej službe, ktorú v pondelok vetovala prezidentka Zuzana Čaputová, sa prerobí. Pre TASR to potvrdil predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽANO). Pri zmenách chce vyhovieť prezidentke, aby bola novela z jej pohľadu “čistá”.  

“Myšlienka zostáva, ale musíme hľadať cestu, ako by to mohlo byť lepšie spracované, aby to spĺňalo aj náš cieľ a zároveň to bolo z procesného a právneho hľadiska čisté a kancelária prezidentky s tým súhlasila. Toto je môj zámer,” povedal Krúpa.

Chce spolupracovať s prezidentskou kanceláriou

To, že prezidentka zákon vetovala, nebolo pre Krúpu prekvapením. Keď sa zákon pripravoval, očakával, že k niečomu takému môže dôjsť. Krúpa o výhradách k novele s Čaputovou diskutoval. Pri prerábaní návrhu chce poslanec spolupracovať s prezidentskou kanceláriou. Predpokladá, že postoj k novele budú riešiť aj na poslaneckom klube OĽANO a v koalícii.

Čaputová vetovala aj novelu o štátnej službe policajtov

Novelou zákona o štátnej službe sa mali posilniť právomoci generálneho tajomníka služobného úradu vo vzťahu k vedúcim zamestnancom. Zároveň sa mali posilniť aj právomoci ministra vnútra vo vzťahu k policajtom, ktorí sú ustanovení do funkcie nadriadeného.

Hlava štátu v pondelok vetovala novelu zákona o štátnej službe. Otvára podľa nej priestor na odvolanie zamestnanca z riadiacej pozície bez uvedenia dôvodu, a teda iba z politických dôvodov. Vetovala aj novelu zákona o štátnej službe policajtov, ktorá bola k prerokúvanému zákonu o štátnej službe vložená prílepkom. Tento postup je v rozpore s legislatívnymi pravidlami, keďže sa v jednom zákone mení iný, nesúvisiaci zákon, tvrdí Čaputová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Pellegrini
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krúpu z OĽANO Čaputová neprekvapila: Vetovanú novelu zákona o štátnej službe prerobíme!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport