eReport.sk
Na snímke v popredí prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko. Foto: tasr

Asociácia nemocníc upozorňuje: Ambulancie nemôžu vyberať poplatky od občanov!

Asociácia nemocníc upozorňuje: Ambulancie nemôžu vyberať poplatky za poskytovanie zdravotnej starostlivosti, alebo tým podmieňovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Upozornil na to prezident Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) Marián Petko. Viaceré ambulancie chceli v prípade nedofinancovania sektora od februára zaviesť kompenzačné poplatky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lengvarský všetkých prekvapil
  2. Pellegrini apeluje na Čaputovú
  3. Politická trafika Hegera neprešla
  4. Hovoril o OĽANO?

„Z nášho pohľadu to, čo sa teraz dva týždne hovorilo o poplatkoch, nie je v súlade so zákonom,“ skonštatoval Petko. Asociácia nie je podľa neho proti poplatkom, no musia byť štátom definované, regulované a mať rovnaké pravidlá pre všetkých. „Má sa prijať legislatívny rámec tak jasne zrozumiteľný, aby z toho vyplývalo, či sa môžu, nemôžu a v akom rozsahu poplatky vyberať,“ dodal.

Pomôže dohoda na dofinancovaní sektora?

Desiatky ambulancií začali od nového roka vyberať pri vyšetrení poplatky na kompenzáciu prevádzkových nákladov. Žiadali o dofinancovanie sektora. Upozorňovali, že ak štát nezvýši platby pre ambulantných poskytovateľov, pridajú sa k nim aj ďalšie.

Ministerstvo zdravotníctva a ambulancie sa koncom januára dohodli na dofinancovaní sektora v objeme 283 miliónov eur. Poplatky pre pacientov by sa tak podľa dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zaviesť nemali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Asociácia nemocníc upozorňuje: Ambulancie nemôžu vyberať poplatky od občanov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti