eReport.sk
Lengvarský všetkých prekvapil
Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Zdroj: tasr

Konečne sa dohodli? Lengvarského rezort by mohol ambulanciám ponúknuť zvýšenie o 110 miliónov eur

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR by mohlo ambulanciám ponúknuť zvýšenie o 110 miliónov eur. Po stredajšom rokovaní so zástupcami ambulantného sektora na Úrade vlády SR o tom informoval dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) s tým, že sa o tom má ešte diskutovať. Verí, že k dohode dôjde v piatok (27. 1.).

110 miliónov eur

Lengvarský priblížil, že pôvodná ponuka rezortu bola na úrovni 172 miliónov eur. „Táto ponuka bola rozdiskutovaná. Vzhľadom na nárasty, ktoré sú, a potrebu zastabilizovania aj tohto sektora bolo predbežne dohodnuté, že ministerstvo je ešte schopné zvýšiť ponuku o 110 miliónov eur,“ vyhlásil Lengvarský.

Ponuka, ktorú treba doladiť

Dodatočnú ponuku treba podľa jeho slov ešte doladiť vzhľadom na zvyšovanie štrukturálneho deficitu. Rokovanie má podľa jeho slov pokračovať v piatok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dávať Ukrajine nádeje
  2. V Smere stojíme za Slovenskom
  3. Frustrovaný Heger
  4. Nenechajme sa Matovičom oklamať

Šóth ocenil vládny návrh

Šéf asociácie súkromných lekárov Marián Šóth ocenil návrh na zvýšenie o 110 miliónov eur. Dofinancovanie je však podľa neho stále nedostatočné. „Aj analytici predpokladali, že ambulantným poskytovateľom treba 320 miliónov eur, aby sa situácia nejakým spôsobom stabilizovala. Uvidíme, akým spôsobom sa to upraví, lebo zatiaľ sme pri sume 280 miliónov eur,“ skonštatoval.

Poplatky od pacientov?

Šóth pripomenul, že ak k dohode nedôjde, členovia asociácie od 1. februára začnú vyberať od pacientov poplatky na pokrytie prevádzkových nákladov. „Ak to bude zvýšené na 280 miliónov eur, za čo vzdávame ministerstvu veľký hold, tak si určite myslím, že poplatky sa budú minimalizovať až ‚nulovatieť‘,“ vyhlásil. V tejto súvislosti upozornil, že niekoľko laborantov a sestier z ambulantného sektora odchádza do nemocníc.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Konečne sa dohodli? Lengvarského rezort by mohol ambulanciám ponúknuť zvýšenie o 110 miliónov eur

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti