eReport.sk
Pellegrini apeluje na Čaputovú
V popredí šéf strany Hlas-SD Peter Pellegrini počas tlačovky strany po vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO) vo štvrtok 15. decembra 2022. Foto: tasr

Pellegrini o vážnosti situácie: Je alarmujúca! Musí sa ňou zaoberať parlament

Pellegrini o vážnosti situácie. Tá je na Slovensku v mnohých oblastiach alarmujúca a musí sa ňou zaoberať parlament na mimoriadnej schôdze. Poslanci HLASu preto svojimi podpismi podporili zvolanie takejto schôdze, na ktorej sa žiadajú zaoberať najmä likvidačnými cenami energií, ale aj zdražovaním, zdravotníctvom a neschopnou vlády riešiť problémy ľudí.

Pellegrini o vážnosti situácie

„Obrovské zálohové faktúry za elektrinu znamenajú koniec prevádzok mnohých živnostníkov či podnikateľov, ktorí poskytujú prácu iným. Ambulancie začínajú vyberať od pacientov poplatky, ktoré sú Hegerovou obdobou niekdajších Zajacových dvadsaťkorunáčok. Drastické zdražovanie potravín zasahuje sociálne najslabších občanov. A vláda namiesto toho, aby akútne riešila ďalšie chudobnenie ľudí na Slovensku, venuje svoju energiu zákulisným vyjednávaním s jediným cieľom – udržať sa za každú cenu pri moci a predĺžiť dnešný marazmus o ďalšieho jeden a štvrť roka,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Strán nikdy nie je dosť!
  2. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  3. Slovensko potrebuje voľby
  4. Nastolovanie demokratickej cenzúry

Slovensko bičuje energetická kríza

Pokiaľ si vláda neplní svoje povinnosti, má podľa neho parlament plné právo žiadať od vlády reálne výsledky jej práce. Napriek tomu, že kabinet vládne v demisii. „Preto budeme žiadať na mimoriadnej schôdzi, zvolanej opozíciou, aby vláda splnila konkrétne úlohy zadané parlamentom, ktoré zabránia ďalšiemu chudobneniu ľudí a predlžovaniu úpadku životnej úrovne. Primárnou úlohou je však vyriešiť likvidačné platby za elektrinu,“ dodal Peter Pellegrini.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini o vážnosti situácie: Je alarmujúca! Musí sa ňou zaoberať parlament

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti