eReport.sk
Vučič s nečakaným rozhodnutím
Srbský prezident Aleksandar Vučič. Zdroj: youtube.com/aлександар bучић

Srbský prezident Vučič s ostrým odkazom pre Ameriku: Uveďte jeden príklad, kedy ste rešpektovali právo!

Amerika porušuje medzinárodné právo. Tvrdí prezident Srbska  Aleksandar Vučič. Uviedol to po zasadnutí Národnej bezpečnostnej rady v Belehrade. Prehovoril aj o Kosove. Vzťahy medzi obidvomi krajinami sa v poslednej dobe vyostrujú, ale napäté sú už od roku 1998. Vojnový konflikt a následné bombardovanie Srbska, ktoré trvalo 78 dní, má Amerika už navždy na svojom vrube. Počas tohto bombardovania, na ktoré nikdy nedala súhlas Bezpečnostná rada OSN, zomrelo v Srbsku 2500 civilistov, z toho 79 detí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Joe ide narovnávať vzťahy
  2. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
  3. Europoslankyňa Lucia Ď. Nicholsonová a bývalý premiér Mikuláš Dzurinda

Prispelo i Slovensko. Vláda Mikuláša Dzurindu 24. marca 1999 na utajenom zasadnutí odsúhlasila prelet bojových lietadiel NATO ponad naše územie, aby sa vzápätí mohla začať „humanitárna operácia“ známa ako bombardovanie Juhoslávie.

Stvorenie „monštra“

Spojené štáty americké spolu s inými krajinami stvorili pred 23 rokmi monštrum,“ povedal Vučič a dodal, že „dielo bolo dokonané v roku 2008.“ „Teraz im vadia barikády. Myslia si, že boli postavené len tak, z nejakého vrtochu?“ kladie si otázku srbský prezident.

„Je to vyjadrenie protestu. Protestu proti zlému zaobchádzaniu, bitkám a zatýkaniu. Kvôli nevykonávaniu Bruselskej dohody z roku 2013.“

Aleksandar Vučič, srbský prezident

Amerika porušuje medzinárodné právo

„Mám jednu otázku pre našich amerických partnerov, keďže majú vždy vo všetkom pravdu, povedzte mi, ktorý právny akt rešpektuje Priština? A ktorý právny akt rešpektujete vy?“ opýtal sa Vučič. A dodal: „Rešpektujete Chartu OSN? Alebo uznesenie 1244? Bruselskú alebo Washingtonskú dohodu? Dajte mi aspoň jeden príklad, kedy ste rešpektovali medzinárodné právo a dohody!“

Dôvod na vojnu sa vždy nájde?

Spojené štáty v roku 1999 ospravedlnili bombardovanie Juhoslávie falošnými tvrdeniami o genocíde páchanej v Kosove. V roku 2014 to vyhlásil Bo Pellnas, vtedajší predstaviteľ Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) a účastník mierových rozhovorov počas kosovskej vojny. Tvrdil, že v Kosove bolo prítomných 1200 pozorovateľov OBSE. Tí udávali, že k žiadnej genocíde nedošlo.

Irak

Zabudnúť netreba ani na to, že vojnu v Iraku vyhlásil prezident USA George W. Bush s cieľom „zbaviť Irak zbraní masového ničenia“ a Saddáma Husajna. Po rokoch sa akosi potvrdilo, že v Iraku sa takéto zbrane nenachádzali. Jednostranná americká akcia, začala konflikt, ktorý trval od marca 2003 až do roku 2011. Spomeňme si aj na Sýriu..

Zdroj: youtube OTV


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Srbský prezident Vučič s ostrým odkazom pre Ameriku: Uveďte jeden príklad, kedy ste rešpektovali právo!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre