eReport.sk
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda. Foto: tasr

Dzurinda bude na sneme SPOLU: Expremiér ponúkne alternatívu pre stredopravého liberálneho voliča, tvrdí Kollár


Mimoparlamentná strana Spolu bude mať 10. decembra v Senci snem. Riešiť má stratégiu postupu do najbližších parlamentných volieb. Šéf strany Miroslav Kollár hovorí o spolupráci stredopravých strán. Na sneme má vystúpiť aj expremiér Mikuláš Dzurinda. Kollár tvrdí, že Dzurindov politický projekt je ideovo pripravený.

Dzurinda na sneme SPOLU

„Črtá sa programová aj politická alternatíva, ktorá by mohla byť zaujímavou ponukou pre stredopravého liberálneho a liberálno-konzervatívneho voliča,“ uviedol pre TASR Kollár s tým, že nemôže prepadnúť ani jeden hlas demokratického voliča. „S Mikulášom Dzurindom som o budúcnosti Slovenska hovoril opakovane, bude napokon aj jedným zo spíkrov na spomínanom sneme,“ doplnil s tým, že diskutovali už aj o konkrétnejšom projekte. „Projekt je ideovo pripravený. Len čo bude hotová jeho organizačná časť, bude o nej iste sám Mikuláš Dzurinda s jeho kolegami informovať verejnosť,“ skonštatoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Novodobý Mesiáš
  2. Patova situácia
  3. Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Peter Pčolinský o predčasných voľbách

Nicholsonová stranu neoslovila

Šéf Spolu zároveň pre TASR uviedol, že sa stretol s europoslankyňou Luciou Ďuriš Nicholsonovou na sneme mimoparlamentnej strany ODS, ktorú vedie Pavel Macko. „Na spoluprácu v jej projekte nás neoslovila,“ uviedol.

Postup pri odvolávaní vlády

Diskusia na sneme sa bude týkať aj postupu pri odvolávaní vlády, keďže Kollár je nezaradeným poslancom parlamentu. „Odvolanie vlády je prvý krok, zaujíma ma však aj to, čo má nasledovať po ňom, aby jeden chaos nevystriedal ešte väčší. Medzitým máme snem, takže definitívne stanovisko strany Spolu k odvolávaniu vlády aj k štátnemu rozpočtu je otázka najbližších sedem až desať dní,“ uzavrel.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dzurinda bude na sneme SPOLU: Expremiér ponúkne alternatívu pre stredopravého liberálneho voliča, tvrdí Kollár

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne