eReport.sk
Aký je pôvod koronavírusu?
Americký prezident Joe Biden. Foto: tasr/ap

Aký je pôvod koronavírusu? Biden podpísal zákon o odtajnení informácií o pandémii!

Aký je pôvod koronavírusu? Prezident Spojených štátov Joe Biden v pondelok podpísal zákon o odtajnení informácií tajných služieb o pôvode koronavírusu, ktorý spôsobil pandémiu ochorenia COVID-19.

Aký je pôvod koronavírusu?

„Potrebujeme zistiť, čo spôsobilo COVID-19, a to vrátane možných prepojení s Wu-chanským virologickým inštitútom,“ uviedol Biden vo vyhlásení. Dodal, že jeho administratíva „odtajní a zverejní čo najviac informácií, ako sa bude dať“.

Návrh zákona ešte na začiatku marca schválila Snemovňa reprezentantov aj Senát Kongresu USA. K odtajneniu informácií by malo prísť do 90 dní od Bidenovho podpisu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boja sa ozbrojeného konfliktu?
  2. Medzinárodné právo je v rozklade
  3. Zničí Leyenová Úniu?
  4. Maďari nám už nebudú rozkazovať!

Podľa agentúry AP sú americké tajné služby nejednotné v názore, či mal koronavírus prirodzený alebo umelý pôvod. Niektorí odborníci sa nazdávajú, že mohol uniknúť z výskumného strediska v čínskom Wu-chane, kde sa aj objavili prvé prípady covidu. Ďalší upozorňujú, že pôvod vírusu sa v najbližších rokoch možno nepodarí zistiť – ak vôbec niekedy.Aký je pôvod koronavírusu?

Peking tvrdenia popiera

Peking tvrdenia o potenciálnom úniku vírusu z wu-chanského inštitútu popiera, pričom hovorkyňa čínskeho ministerstva zahraničných vecí Mao Ning uviedla, že vyšetrovanie pôvodu koronavírusu by malo byť vedeckou záležitosťou a nemalo by sa „politizovať“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aký je pôvod koronavírusu? Biden podpísal zákon o odtajnení informácií o pandémii!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti