eReport.sk
Kristián Čekovský, foto: tasr

Čekovský kritizuje opozíciu: Snaží sa spochybniť expertnú komisiu k výberu šéfa RTVS

Opozícia sa snaží šíriť dezinformácie o expertnej komisii, ktorú zriadili v súvislosti s výberom generálneho riaditeľa RTVS, a tým ju spochybniť. Tvrdí to šéf Výboru Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽANO). Reagoval tak na tvrdenia opozičných členov výboru o tom, že komisia sa kreovala tajne. Prekáža im tiež, že Čekovský je šéfom tejto komisie. Chcú ho z funkcie predsedu výboru odvolať.

Vznik komisie podľa Čekovského podporili členovia výboru. „Pred niekoľkými týždňami sa na výbore pre kultúru a médiá našla absolútna zhoda na tom, že je potrebné, aby na verejnom vypočutí bola odborná komisia,“ povedal s tým, že na výbore odobrili, kto bude mať v komisii zastúpenie.

Čekovský obhajuje zloženie komisie

Šéf výboru ozrejmil, že následne oslovili inštitúcie, aby ponúkli osobnosti do komisie. „Potom bol výbor informovaný, ktoré osobnosti to sú, prebehla diskusia,“ vysvetlil s tým, že členovia komisie boli aj na pondelkovom (13. 6.) verejnom vypočutí kandidátov, vďaka čomu bolo vypočutie profesionálnejšie. Komisia počas utorka pripravila hodnotenie jednotlivých projektov a kandidátov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas 79. rokovania vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  2. Ján Drgonec

Má ísť o jednotný výstup pre výbor a poslancov, ktorí budú v pléne voliť šéfa RTVS. Stanovisko komisie má obsahovať slovné hodnotenie. „A zároveň možno aj odporúčanie, kto sa im javí ako najlepší,“ uviedol Čekovský.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čekovský kritizuje opozíciu: Snaží sa spochybniť expertnú komisiu k výberu šéfa RTVS

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti