eReport.sk
predseda vlády v demisii Igor Matovič (OĽaNO)
Igor Matovič (OĽaNO).

Aká je spojitosť medzi Matovičom a škandalóznou firmou z Trnavy? Dáva totiž od nej ruky preč!

Úrad vlády SR odmieta “nabaľovanie sa” na verejných zákazkách. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytla Ľubica Janíková, hovorkyňa premiéra Eduarda Hegera, v súvislosti s nákupom antigénových testov, ktorý realizovala Správa štátnych hmotných rezerv SR. Nákup kritizovali opoziční politici Robert Fico a Peter Pellegrini z mimoparlamentnej strany Hlas-SD. Janíková pripomenula, že expremiér a minister financií Igor Matovič vylúčil väzby na trnavskú firmu, ktorá antigénové testy zabezpečovala.

„Jediné spojenie medzi Igorom Matovičom a predmetnou firmou je, že majú svoje bydlisko, respektíve sídlo v Trnave,” uviedla Janíková v stanovisku. Podotkla, že “nabaľovanie sa” na verejných zákazkách bolo typické pre vlády Fica a Pellegriniho. „Dôkazom je celá plejáda ich nominantov, ktorí sa dnes navzájom udávajú a sedia obvinení v kolúznej väzbe,” dodala.

Súvisiace články:

  1. Peter Pellegrini, predseda HLAS-SD
  2. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.

„Pánovi Ficovi a Pellegrinimu treba pripomenúť bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv, pána Kičuru, ktorý mal svoj pochybný poklad uložený v zlatých tehličkách a dnes je trestne stíhaný. Obom odporúčame, aby spolupracovali s políciou pri odhaľovaní trestnej činnosti svojich nominantov,” dodala hovorkyňa v stanovisku.

Bude sa konať odstúpenie?

Pellegrini vyzval predsedu SŠHR Jána Rudolfa, aby odstúpil z funkcie v súvislosti s nákupom antigénových testov od trnavskej firmy. Urobil tak po rozhodnutí ÚVO, že pri jednom nákupe testov SŠHR porušila princíp transparentnosti a rovnakého zaobchádzania. SŠHR sa odvolala, rozhodnutie teda nie je právoplatné. Zároveň Pellegrini vyzval na odchod z funkcie ministra financií Matoviča.

Smer-SD chce vidieť účtovníctvo trnavskej firmy Eurolab Lambda, od ktorej vláda nakupovala antigénové testy. Hovorí o podozreniach, že vláda nenakúpila testy priamo od juhokórejskej firmy, od ktorej ich kupovala trnavská firma, len preto, lebo by sa pritom “nenabalila”. Predseda strany Fico zdôraznil, že vedenie trnavskej firmy je napojené na predstaviteľov vlády – na ministra financií Matoviča a ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport