eReport.sk
Robert Fico Foto: tasr

VIDEO Smer vo vojne s Matovičom: Podali trestné oznámenie ohľadom pochybného vládneho kšeftu

Pohár trpezlivosti pretiekol. Úrad pre verejné obstarávanie len nedávno vyrukovalo s verdiktom, že nákup antigénových testov od trnavskej firmy Eurolab Lambda nebol úplne s kostolným poriadkom. Šance sa chytili smeráci na čele s Robertom Ficom, ktorý podali všeobecné trestné oznámenie. To sa ale týka pofidérneho vládneho biznisu s firmou sáíjanou s vtedajším premiérom Igorom Matovičom.

Smer-SD podal verejné trestné oznámenie na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA). Týkať sa má nákupu antigénových testov na ochorenie COVID-19 od trnavskej firmy. Informoval o tom predseda strany Robert Fico na piatkovej tlačovej konferencii. Trvá na tom, že vláda kradla a na nákupe testov sa “nabalila”. Zároveň vyzval premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby “nebol len pajácom”, ale konal. Opätovne ho vyzval aj na odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) pre medializované podozrenia z brania úplatku.

Viac o kauze tu:

  1. predseda vlády v demisii Igor Matovič (OĽaNO)
  2. Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.

„Podávame verejné trestné oznámenie a žiadame NAKA, keď je taká aktívna pri vykopávaní dverí, keď je taká aktívna pri krivom obviňovaní ľudí, nech sa tomuto lupu Matoviča, Sulíka a Krajčoviča (riaditeľ trnavskej firmy Eurolab Lambda Peter Krajčovič, pozn. TASR) venujú. Pretože vo všetkých prípadoch predtým, keď sa kupovali testy, to mohli urobiť napriamo od juhokórejskej firmy Biosenzor, ale neurobili to, lebo potrebovali zarobiť,” uviedol Fico. “Sú to lumpi, sú to klamári a sú to zlodeji. Na jednej strane posielajú ľudí do väzenia za desaťtisíce a tu sa kradnú milióny eur,” dodal.

Zdroj: FB/eReport

Šéf Smeru-SD skonštatoval, že kým v októbri minulého roka kupovala Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR testy od trnavskej firmy za 3,95 eura za kus, v decembri ich od tej istej firmy kupoval minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) za 4,50 eura za kus. Ozrejmil, že trnavská firma ich pritom kupovala od juhokórejskej spoločnosti Biosenzor a sprostredkovala ich vláde. Tieto ceny preto Fico porovnáva s cenami, za ktoré nakúpil testy exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) vo februári tohto roka. Od Biosenzoru ich dostal za 3,70 eura za kus.

Namieta tiež nekonanie predsedu vlády Hegera. Ak chce takto pokračovať a “kryť zlodejiny okolo neho”, pretože nemôže alebo sa bojí rozhodnúť, tak celá vláda podľa Fica nemá zmysel. „Predseda vlády musí mať nejakú vážnosť a musí mať aj nejakú odvahu nie len niečo povedať, ale aj niečo učiniť, keď je evidentné, že činiť sa má a musí,” podčiarkol.     

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport