eReport.sk
Richard Sulík Foto: tasr

Odvolajú šéfa SŠHR za prúser pri nákupe testov? Opozícia žiada SaS, aby odvolala svojho nominanta

Nezaradený poslanec Národnej rady SR z mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši vyzval koaličnú SaS, aby odvolala svojho nominanta Jána Rudolfa z postu šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR. Uviedol v reakcii na tvrdenia Úradu pre verejné obstarávanie, podľa ktorého SŠHR pri nákupe testov porušila princíp transparentnosti a rovnakého zaobchádzania.

„To, čo sme tvrdili už viac ako pol roka, potvrdil aj ÚVO. Sulíkove štátne hmotné rezervy porušili pri nákupe antigénových testov od trnavskej firmy Matovičovho známeho zákon. Áno, od tej firmy, ktorej zisk sa v minulom roku vyšplhal na viac ako tri milióny eur,” uviedol Raši. SaS tiež vyzval, aby peniaze, ktoré do tohto nákupu štát investoval, štátu vrátila.

ÚVO preveroval zákazky zadané postupom priameho rokovacieho konania v dôsledku mimoriadnej udalosti z októbra 2020. SŠHR odmieta, že by postupovala netransparentne v nadväznosti na princíp rovnakého zaobchádzania tým, že uzavrela kúpnu zmluvu s uchádzačom, ktorého ponuka podľa právneho názoru ÚVO nespĺňala požiadavky na predmet zákazky, stanovené SŠHR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport