eReport.sk
Vianočná pohľadnica princa Williama s rodinou
Vianočná pohľadnica princa Williama s rodinou, Foto: Instagram/Duke and Duchess of Cambridge

Aj William a Kate hovoria s deťmi o vojne. Ako im to vysvetlili?

Vojnu a aktuálnu situáciu v Ukrajine vnímajú aj malé deti. Odborníci preto odporúčajú, aby o tom s nimi rodičia úprimne hovorili. Tohto pravidla sa držia aj princ William s Kate Middleton.

Manželia navštívili tento týždeň Ukrajinské kultúrne centrum v Londýne. Aj takýmto spôsobom chceli podporiť ľudí z tejto komunity a taktiež dobrovoľníkov, ktorí sa k nim pripojili v týchto neľahkých časoch.

Kate a William ich potešili malým prekvapením. Priniesli im dobroty z ich kuchyne. Všetci si tak pochutnali na domácich brownies a granolových tyčinkách. Pri maškrtení sa spoločne porozprávali aj o súkromnejších témach. Členov komunity zaujímalo napríklad aj to, ako na aktuálne novinky reagujú deti a či im vôbec povedali niečo o napadnutí Ukrajiny.

Hľadali ten správny spôsob komunikácie

„Naši sa vrátili domov a pýtali sa úplne na všetko. Prirodzene o tom hovorili spolu so svojimi kamarátmi v škole,“ prezradil William. George, Charlotte a Louis so svojimi rodičmi diskutujú aj o takýchto vážnejších témach. Takýmto spôsobom ich totiž tiež pripravujú na oficiálne povinnosti, ktoré na nich čakajú v dospelosti.

Viac sa dozviete:

  1. Vianočná pohľadnica princa Williama s rodinou
  2. Monika Bagárová s rodinou

Princ však úprimne priznal, že rozhovory o vojne nie sú vôbec jednoduché. Ako rodič si uvedomuje, že musí zvážiť všetko, čo im o tom povie, aby ich zbytočne nevystrašil. William preto uznal, že si veľmi opatrne vyberá všetky slová, ktorými im vysvetľuje, čo sa momentálne deje vo svete.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aj William a Kate hovoria s deťmi o vojne. Ako im to vysvetlili?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti