eReport.sk
Náčelník generálneho štábu Českej republiky Karel Řehka. Zdroj: Radek Vebr / MAFRA / Profimedia

Náčelník českého generálneho štábu: NATO sa musí pripraviť na vojnu s Ruskom. Mobilizácia je normálna vec!

Aj vojna je normálna vec? Pre vojaka asi áno. Otázkou je, či aj pre obyčajných ľudí. Náčelník generálneho štábu Českej republiky, Karel Řehka poskytol rozhovor pre Rádiožurnál českého rozhlasu. A z jeho vyjadrení sa žiaľ dá vyčítať mnohé. Vyzerá to tak, že o mieri medzi Ukrajinou a Ruskom už nik ani len neuvažuje. Namiesto toho, sa svet „vraj má pripraviť“ na tretiu svetovú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Belousovová tvrdo o Čaputovej
  2. Útoky na paragraf začala Matovičova vláda
  3. Ignorovanie vôle ľudu?

Mobilizácia

A panika, ktorá pri tomto slove nastáva u bežných ľudí, Je podľa pána Řehku, náznakom toho, že „niečo nie je v poriadku.“

„Verejnosť musí vedieť, že vojna v Európe nie je nemožnou vecou. Ak mobilizácia vyvoláva paniku, je to znak toho, že niečo je zle,“ uviedol. A dodal, že „celá spoločnosť, nielen armáda, sa musí nachystať na to, že vojna môže vypuknúť a odohrávať sa v celej Európe.“

Aj vojna je normálna vec?

Řehka ďalej oznámil, že „vojnu nikto nechce,“ ale „prípravou na ňu, odstrašujeme nášho nepriateľa.“ Nuž, ak vojnu nikto nechce, prečo potom (nielen) Česká republika nezačne konečne vyvíjať diplomatické úsilie o mierové rokovania?

A uvedomujú si títo ľudia, že Rusko je jadrová veľmoc? Alebo to vidia, ako naša pani prezidentka, „že sme predsa silnejší?“ (v čom?)

Nepoučiteľní

Náčelník českého generálneho štábu sa tiež vyjadril, že každé české ministerstvo musí začať „počítať s vojnovým stavom,“ a podľa toho „sa zariadiť.“ Takže hoci „vojnu nikto nechce,“ je nevyhnutná? Naozaj?

„Kto sa nedokáže poučiť zo svojej minulosti, ten si ju zopakuje,“ napísal filozof a spisovateľ George Santayana v knihe o piatich zväzkoch „The Life of Reason: The Phases of Human Progress.“ V roku 1905.

Zdroj: Radiožurnal Česky rozhlas


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Náčelník českého generálneho štábu: NATO sa musí pripraviť na vojnu s Ruskom. Mobilizácia je normálna vec!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php