eReport.sk
Obvineného advokáta Mareka Paru prepustili z väzby na slobodu. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Advokát Marek Para je na slobode! Súd už nevidel dôvody na väzbu

Kočnerov advokát Marek Para je na slobode! Z vyšetrovacej väzby ho dnes prepustil na základe rozhodnutia prokurátora špeciálnej prokuratúry.

Elitný advokát Marek Para sa dostal z väzby na slobodu dnes krátko pred poludním. Informáciu pre portál zregionu.sk potvrdil jeden z Parových advokátov Robert Kaliňák. Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala advokáta 20. apríla a prokurátor ho obvinil zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Marek Para strávil vo vyšetrovacej väzbe takmer dva mesiace a za mreže sa dostal v rámci kauzy Kaifáš. Podľa polície a prokuratúry sa mal podieľať na diskreditácii prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka.

„Vykonaním predmetných výsluchov dôvod väzby pominul, preto prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry obvineného z väzby prepustil,“ povedal pre TASR hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

U obvineného boli súdom konštatované iba dôvody tzv. kolúznej väzby, ktoré mali trvať do vykonania výsluchu presne konkretizovaných osôb.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dušan Kováčik na Najvyššom súde SR.
  2. Advokát Marek Para.
  3. Advokát Marek Para.

Senát Najvyššieho súdu 2. mája rozhodol o jeho vzatí do kolúznej väzby. Tá sa využíva pri podozrení, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených či mariť vyšetrovanie. Súd sa obával, že by mohol ovplyvňovať  svedkov.

Zdroj: pravda.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Marek Para je na slobode! Súd už nevidel dôvody na väzbu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti