eReport.sk
Adela Vinczeová, foto: tasr

Adela Vinczeová tiež nebola vždy v pohode: Občas býva duša unavená!

Moderátorka Adela Vinczeová (40) sa vyjadrila k téme duševného zdravia. Aj ona pred rokmi potrebovala odbornú pomoc.

Adela Vinczeová je našou najúspešnejšou moderátorkou a je známe, že sa nevyhýba ani témam, ktoré hýbu spoločnosťou. Naposledy sa vyjadrila aj k problematike duševného zdravia. „Niekedy si svoju dušu predstavujem takto. Spokojne, hravo, radostne a hebko-huňato. Občas ale býva unavená, nervózna, nesvoja. Kedysi, pred pravidelnou terapiou, vedela byť aj zúfalá, nešťastná, ukrivdená a bezmocná,“ začala svoj príbeh Adela.

Viac sa dozviete:

  1. Adela Vinczeová
  2. Adela Vinczeová

„Terapia mi pomohla pochopiť, že na tom – že sa mi niektoré situácie opakujú, sa podieľam sama, vždy mám ideálneho partnera – lebo mi ukazuje presne to, čo mám o sebe pochopiť. Napríklad: neváži si ma? A vážim si ja seba?- že vždy mám čo potrebujem- za moje šťastie nie je zodpovedný nikto iný- hádka je len boj o energiu, nikdy nejde o vec samotnú- všetko je v poriadku, aj keď o poriadku môžem mať v danom momente inú predstavu- to, čomu venujem pozornosť, sa mi v živote objavuje viac- vždy treba vidieť to, za čo môžem byť vďačná- nebyť na seba prísna. na všetko učenie mám skrátka svoj čas- odstup, nadhľad – o čo naozaj ide?- ak sa ma niečo dotýka, dostávam informáciu o tom, na čom môžem ešte pracovať, aby som sa od daného problému oslobodila,“ napísala Vinczeová.

Pokračovala aj ďalej. „Všetky súvisia s jednou základnou vecou – s prijatím. Ak aj chceme s rozbehom zmeniť celý život, treba ho najprv prijať taký, aký je. Toto je moja skúsenosť. Žiaden paušálny návod. Som vďačná terapeutke Beate Hlohovskej za pomoc pri pochopení seba. Už na terapie niekoľko rokov nechodím. Ale som vďaka nim v kontakte so svojou dušou. Lebo doba je supertlaková a občas jej človek ľahko uverí. Stále som však na ceste,“ priznala známa moderátorka.

„Dnes je deň duševného zdravia, preto píšem o jeho dôležitosti. Lebo keď budeme mať pokojné a spokojné duše, nebudeme kompenzačne nakupovať veci – klesne konzum. Nebudeme možno toľko ničiť životné prostredie, nebudú naše napučané egá voliť ďalšie monštrózne egá. Držím nám palce. Buďte k vám samým dobrí. Aby naše duše väčšinu času “vrteli chvostom”. A keď sa stretnú s inou, pôjde to aj bez vrčania.“

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti