eReport.sk
Edo sa mal držať Igora
Bývalá "odborníčka na eurofondy" Veronika Remišová a bývalý premiér Eduard Heger. Zdroj: tasr- Jaroslav Novák

Fiasko Hegera a Remišovej: Milióny, ktoré si rozdelia neziskovky za pomoc Ukrajine, mali ísť chudobným Slovákom!

Absolútne zlyhanie Remišovej a Hegera. Prečo Remišová nehovorí celú pravdu? Ex ministerka z miniatúrnej strany, ktorá sa okrem svojho ľudového právnického vzdelania, preslávila Pexesom, na ktorom táto demokratka a bojovníčka za lepšie Slovensko, označila ľudí, ktorí majú skončiť vo väzení, či neznalosťou výšky DPH, kauzou Govnet a nákupmi predražených vešiakov a sedačiek, sa vyjadrila na sociálnej sieti, že Fico klame, Nadácia otvorenej spoločnosti síce dostala takmer 22 miliónov eur, ale nejde to z peňazí daňových poplatníkov, ale z eurofondov. A ONA to vybavila v Bruseli, keď to celá vymyslela. Pani Remišová však akosi pozabudla uviesť, že tieto prostriedky boli určené na pomoc Slovákom. Účel peňazí sa zmenil len kvôli neschopnosti jej i celej Hegerovej vlády.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Úspechy pani Remišovej
  2. Takže nie je to hon na opozíciu?
  3. Je zákon len zdrap papiera?
  4. Čo to Stančík predvádza?

Čo tvrdí pani Remišová

„Ešte minulý rok počas francúzskeho predsedníctva na samite všetých členských štátov EÚ som žiadala komisárku E. Ferreiru, aby sme mohli z eurofondov preplatiť náklady spojené so zvládnutím migračnej krízy, ktoré mali obce, mestá, mimovládne organizácie, charity či štát.

Ja som namiesto vyplakávania a nadávania na Soroša vyrokovala s Bruselom počas migračnej krízy zmenu legislatívy a preplatenie nákladov pre všetkých, ktorí pomáhali,“ napísala na sociálnej sieti.

Viac svetla do toho, ako to bolo v skutočnosti a i toho, čo akosi zabudla povedať, vniesol v relácii Anny Žitnej Lučaiovej „Teraz takto“ bývalý štátny tajomník rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny Branislav Ondruš.

Fakty priamo z rezortu práce

„Tragédiou je, že tieto peniaze vôbec máme. Faktom je, že pôvodne boli určené na niečo úplne iné. Nie je teda pravdou, že bolo nevyhnutné ich použiť na Ukrajincov cez rôzne nadácie. Ide o ďalší dôkaz toho, že vláda(Hegerova) absolútne zlyhala v manažmente krajiny. A riešenia kríz,“ uviedol.

„Tieto peniaze patrili do špeciálneho nástroja EÚ s názvom „EU care.“ Vymyslela ho EK(teda asi nie pani Remišová) na financovanie verejných a mimovládnych organizácií, ktoré sa zapojili do pomoci utečencom. Takéto finančné prostriedky má každý členský štát Únie. Nejde ale o nové peniaze. EÚ povedala štátom, že sem môžu preklenúť prostriedky z eurofondov, ktoré nedokázali využiť pre svojich občanov.

Preto som povedal, že je tragédiou, že ich máme. Znamená to, že sme ich nevyužili pre seba. Konkrétne sme ich mali použiť na rozvoj sociálnej infraštruktúry. Teda na pomoc deťom z najchudobnejších slovenských rodín. Na zabezpečenie bývania, či zlepšenia podmienok na bývanie pre sociálne odkázaných občanov,“ objasnil Ondruš fakty.

Absolútne zlyhanie Remišovej a Hegera

Prečo sa pani ex digitálna líderka na sociálnej sieti vo svojom siahodlhom príspevku nezmienila aj o tomto? Keď mal názov „Pravda a fakty?“ Lebo to by už tak dobre neznelo? Alebo na to zabudla?

Navyše, že bývalý štátny tajomník neklame potvrdzuje aj fakt, že astronomický obnos musí konzorcium na čele s OFS minút do konca tohto roku.

Pravda je teda taká, že štát na čele s Matovičovým hovorcom Hegerom a „odborníčkou na eurofondy,“ vyštudovanou bábkoherečkou Remišovou, najprv zlyhal, keď nedokázal zabezpečiť, aby sa takmer 22 miliónov eur minulo na pomoc Slovákom.

Potom zlyhal druhýkrát, keď trvalo takmer rok a pol, aby teda tieto peniaze použili aspoň na to, čo ešte môžu(ALE prvotne NEMALI) a teda zaplatia z toho tých, ktorí od začiatku vojny pomáhajú u nás Ukrajincom.

Keďže vo vláde „týchto odborníkov“ za rok a pol nevedeli vymyslieť ani len lepší spôsob, ako tie peniaze prerozdelí štát, 22 miliónov eur skončilo u konzorcia OFS. Pričom OFS si má údajne ponechať „len cca 150 000 eur.“ Za to, že prerozdelí neziskovkám peniaze. Miesto štátu.

Ak teda pani Remišová tvrdí, že ona „na rozdiel od Fica nesedela doma na zadku a vybavila toto „veľdielo,“ natíska sa otázka, či by nebolo lepšie, keby na tom „zadku radšej sedela.“

Zdroj: Teraz Takto- Plus7dní, FB V. R.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fiasko Hegera a Remišovej: Milióny, ktoré si rozdelia neziskovky za pomoc Ukrajine, mali ísť chudobným Slovákom!

Odoberať
Upozorniť na
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php