eReport.sk
Klamal verejne Hamran? Advokát Ribár upozorňuje na okolnosti rýchleho prevelenia Štefana Hamrana do Popradu.
Zľava zástupca špeciálneho prokurátora Ladislav Masár, špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a ex prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie. Zdroj: tasr

Advokát Ribár: Prepis nahrávky, ktorú zverejnil Hamran, nepovažoval ani sudca Hrubala za dôkaz!


A má pán Hamran právomoc informovať? Keďže rovnako ako pred pol rokom, včera i zajtra, policajný prezident, síce by veľmi chcel zo ZÁKONA nie je Orgánom činným v trestnom konaní. (OČTK) Preto nie je jasné, skadiaľ sa táto jeho právomoc vzala. Ale začnime od začiatku, pri „bombastickej akcii našich chlapcov“ – Ezechiel 7. K tomu, čo na celej tejto kauze nesedí sa vo vyjadrení na sociálnej sieti povenoval aj advokát Martin Ribár. Ktorý si „v rámci očisty“ vyskúšal na vlastnej koži tak „skvostnú prácu našich chlapcov,“ ale i nezákonnú väzbu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hranice bez hraníc..
  2. Amaterizmu odzvonilo!
  3. Zo zbraní sa ľud nenaje
  4. Bojovník Juraj nikam neodchádza

Manipuluje a zavádza Hamran vedome verejnosť a médiá?

„A nerobí Hamran presne to, čo vyčíta on sám iným?,“ Aj to sa pýta doktor Martin Ribár, ktorý okrem toho, že je advokátom je aj predsedom občianskeho združenia Za demokraciu a právny štát. Keďže pán Hamran veľmi rád vyčíta GP SR, že údajne manipulovala nahrávky „čurillovcov.“

„Prezident PZ Hamran dňa 14.8.2023 na tlačovej besede ku prípadu „Ezechiel 7“ okrem iného prezentoval ANALYTICKÝ PREPIS zvukového záznamu z vyšetrovania, na ktorom chcel podľa jeho slov prezentovať, prečo vyšetrovateľ žiadal väzbu pre expolicajta Stahla,“ uviedol Ribár.

„Prečo na tlačovke neboli pustené príslušné pasáže zvukového záznamu, alebo aspoň DOSLOVNÝ prepis tých podstatných častí zvukového záznamu?“ pýta sa.

Odmietol to aj Hrubala

Predseda Špecializovaného trestného súdu(ŠTS), ktorý rozhodoval o tom, či pôjde ex prezident polície opäť do väzby. Ján Hrubala pritom Lipšicovej ÚŠP vytkol závažné veci. Ak by k tomu nedošlo, zrejme by zasiahla GP SR, ktorá pri porušení zákona zo strany OČTK v prípravnom konaní, musí konať. Zo zákona. Nie pretože je „mafia.“

„Sudca ŠTS Hrubala vytkol prokuratúre spôsob, akým parafrázovala nahrávku, s tým, že parafráza(použitá aj Hamranom) „evokovala už dokonané kolúzne konanie“, teda také, ktoré marí vyšetrovanie, hoci v skutočnosti z priameho počúvania nahrávky „k takémuto záveru dospieť nie je možné.“ Pričom pri rozhodovaní o väzbe pracoval s doslovným prepisom nahrávky a rozhodol, že z nej marenie, ktoré skonštatovali OČTK na základe ANALYTICKÉHO PREPUSU nevyplýva,“ skonštatoval známy advokát.

To isté vraví i Stahl a jeho obhajca

Ribár upozornil aj na to, že samotný obvinený policajt Stahl uviedol, že to, čo Hamran prezentoval verejnosti nie je pravda.

„Jeho obhajca advokát Namir Alyasry bol prekvapený krokom polície. Ktorá verejne ukázala analytický prepis odpočutej nahrávky. Pretože nešlo o doslovný prepis odposluchu, ale o prerozprávanie toho, čo odpočúvanie zachytilo.

„Ak by OČTK poskytli médiám priamo originálny dôkaz – nahrávku, alebo jej kompletný prepis, bolo by každému evidentné, že o žiadne ovplyvňovanie nešlo,“ upozornil Alyasry.

„Dodal, že subjektívny výklad obsahu nahrávky vyšetrovateľom si všimol aj súd. Čo napokon prispelo k tomu, že sudca Hrubala s väzobným stíhaním Stahla nesúhlasil,“ poznamenal doktor Ribár.

„Naši chlapci Apači“

„Prezident PZ Hamran ako samozvaný ďalší obhajca Čurillovcov – stíhaných vyšetrovateľov NAKA, ktorých sám nazval tak pekne „naši chlapci“, veľmi často poukazuje na to, že sa voči týmto „elitným vyšetrovateľom so správnym morálnym kompasom“ používajú: z kontextu vytrhnuté zvukové záznamy.

Neúplné a zostrihané zvukové záznamy a neúplné a nesprávne prepísané. Teda zmanipulované prepisy zvukových záznamov. Neurobil Hamran na tlačovej besede dňa 14.8.2023 ku prípadu „Ezechiel 7“ PRESNE TO ISTÉ ?,“ pýta sa predseda OZ za demokraciu a právny štát.

A má pán Hamran právomoc informovať?

V závere svojho vyjadrenia doktor Ribár uviedol aj to, na čo sa už dlhšie pýtame všetci.. teda niektorí. Policajný prezident je totiž podľa zákona len vysoký úradník rezortu vnútra. Nie je Orgánom činným v trestnom konaní. Preto mu zo zákona neprislúcha informovať verejnosť.

Navyše, tak ako pričasto, pán Hamran mohol porušiť zákon aj tým, že verejne uviedol informácie zo „živého spisu.“

„Prípravné konanie v trestnom procese je pritom striktne neverejné!,“ podotkol advokát. Nuž, tak nech nám ten právny štát naďalej rozkvitá..

Zdroj: FB OZ Za demokraciu a právny štát

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: Prepis nahrávky, ktorú zverejnil Hamran, nepovažoval ani sudca Hrubala za dôkaz!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne