Slovenský obranca v drese Tampy Bay Erik Černák, foto:tasr

Zranený Černák vynechá týždne, Maroon: „Bude nám veľmi chýbať“

Slovenský hokejista Erik Černák bude svojmu klubu NHL Tampa Bay Lightning chýbať pre zranenie hornej časti tela niekoľko týždňov. Spoluhráči i tréner úradujúceho šampióna Jon Cooper sa zhodli, že mužstvo absenciu 24-ročného obrancu pocíti.

Černák sa zranil v noci na stredu v dueli s Carolinou (1:2 pp), keď ho v prvej tretine pri blokovaní strely Andreja Svečnikova zasiahol puk do ľavej ruky. Slovenský bek zápas nedohral. „Máme obavy. Určite to nebude zranenie posudzované na dennej báze. Už niekoľko rokov je dôležitou súčasťou našich defenzívnych radov. Veríme, že nebude chýbať dlho. Určite však vynechá niekoľko stretnutí, o tom niet pochýb,“ povedal Cooper bez toho, že by konkretizoval dĺžku absencie.

Dvojnásobný víťaz Stanley Cupu

Erik Černák odohral v tejto sezóne za Tampu 12 zápasov, v ktorých zaznamenal tri asistencie. V počte hitov (36) je na čele štatistík dvojnásobného obhajcu Stanleyho pohára. Na treťom mieste je v počte vyslaných (29) i zblokovaných striel (17), ako aj s priemerom času na ľade v oslabeniach (3:05 na stretnutie). S celkovou priemernou minutážou 20:15 min. za zápas je štvrtý v tímovej štatistike.

Podľa slov trénera bude Černákova absencia znamenať veľkú dieru v defenzíve

Zranenie Černáka zanechá veľkú dieru na pravej strane defenzívy Tampy, spomedzi pravorukých obrancov momentálne chýba tímu aj veterán Zach Bogosian. „Blesky“ sa navyše musia vyrovnávať aj so zranením hviezdneho útočníka Nikitu Kučerova. „Je to hráč, ktorý trávi na ľade veľa minút,“ povedal na adresu Černáka center prvého útoku Brayden Point. „Dokáže zblokovať tony striel, tvrdo pracuje, hrá fyzicky. Skutočne, robí toho veľa. Musíme si teraz poradiť bez neho a hľadať chalanov, ktorí by ho mohli nahradiť,“ dodal pre Tampa Bay Times.