eReport.sk
Jakub Holúbek, foto:tasr

Slováci sú motivovaní na zápasy kvalifikácie. Neprichádza však neskoro?

Slovenskí futbaloví reprezentanti sú pred záverečným kvalifikačným dvojzápasom bez šance postúpiť na majstrovstvá sveta. Chcú však aspoň zabojovať o konečnú tretiu priečku v H-skupine a kľúčové v tejto snahe bude štvrtkové stretnutie v Trnave so Slovincami (20.45). V poslednom vystúpení 14. novembra na Malte budú zverenci Štefana Tarkoviča favoritom.

Bez šance na postup

Slováci momentálne figurujú v skupine na treťom mieste za dvojicou Rusko a Chorvátsko, medzi ktorou sa rozhodne o priamom postupujúcom do Kataru 2022, no rovnaký počet desať bodov nazbierali aj štvrtí Slovinci. „Nie je príjemné, keď idete na zraz a viete, že už nehráte o postup na majstrovstvá sveta. Taká je realita. Musíme sa s tým vyrovnať a musíme ísť do týchto dvoch zápasov nie s tým, že už je po všetkom, ale odovzdať naše maximum. Pre všetkých chalanov je to možnosť ukázať sa, aby sme boli nominovaní na ďalšie zrazy. Chceme čo najlepšie reprezentovať Slovensko,” povedal krídelník Róbert Mak.

Viac zo športu:

Úvodný zápas priniesol deľbu bodov

V úvodnom vzájomnom stretnutí sa v septembri v Ľubľane zrodila remíza 1:1, keď na vedúci gól Róberta Boženíka odpovedal domáci Petar Stojanovič. “V Slovinsku sme odohrali veľmi dobrý zápas, v ktorom sme mohli získať tri body, ale získali sme len jeden. Myslím si, že doma budeme chcieť potvrdiť formu a hrať ešte lepšie, ako sme hrali tam. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Ani na Malte to nebude ľahký zápas, musíme sa skoncentrovať na sto percent a odohrať tieto dva zápasy, aby sme boli všetci spokojní,” dodal Mak, ktorý v Slovinsku nastúpil po vyše hodine hry

Zdroj: tasr

.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci sú motivovaní na zápasy kvalifikácie. Neprichádza však neskoro?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport