eReport.sk
Zoroslav Kollár. Foto: tasr

Zoroslav Kollár so sťažnosťou nepochodil! Najvyšší súd ju odmietol, ostáva tak vo väzbe

Obvinený konkurzný právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR vo štvrtok potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý ho vzal do väzby z kolúzneho a preventívneho dôvodu. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

“Senát 5T Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodné sťažnosti Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR a obvineného Zoroslava K. podané proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu,” spresnila hovorkyňa. Vzatie do väzby sa týka obvinenia z údajného podplácania bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby a distribúcie cigariet. ŠTS rozhodoval v tejto veci 23. mája.

Z. Kollár čelí aj ďalším obvineniam. Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lindtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Urbancovú a Lindtnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku. Z. Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Spolu s Lindtnerom ho v tejto veci pustili 20. mája z väzby na slobodu.

Zoroslav Kollár má toho na rováši viac:

  1. Zoroslav Kollár
  2. právni zástupcovia TV Markíza zľava Tomáš Kamenec a Daniel Lipšic

Od marca čelí Z Kollár aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport