eReport.sk
Zoroslav Kollár
Zoroslav Kollár Foto: tasr

Zorovi Kollárovi sekli po prstoch. Týmto rozhodnutím to bude mať vo väzbe ešte ťažšie!


Ďalšia nepríjemnosť. Prominentnému právnikovi Zoroslavovi Kollárovi najnovšie zakázali z väzby telefonáty s rodinou! Tie mal doteraz povolené.

Vo väzbe je už osem mesiacov. V kontakte od tohto týždňa môže byť Zoroslav Kollár iba so svojím advokátom. Doteraz mal povolené sa telefonicky s rodinou spojiť. Toto už neplatí.

Keď kajúcnici prehovoria

Vinia ho z ovplyvňovania súdneho rozhodnutia a z podplácania vedenia tajnej služby, ktorým si vraj zabezpečoval imunitu zo strany SIS. Špecializovaný trestný súd Kollára po piatich mesiacoch spoza mreží prepustil. Najvyšší súd ho ale do cely vrátil pre ilegálnu výrobu a distribúciu cigariet. Zoroslav Kollár má doteraz na krku tri obvinenia. V prvom ho usvedčuje kajúcny exsudca Vladimír Sklenka. Ten sa priznáva k dlhodobej korupcii s podnikateľom Marianom Kočnerom. Vďaka spolupráci s vyšetrovateľmi si vyjednal pozíciu svedka. V ďalších dvoch obvineniach usvedčuje Zoroslava Kollára iba jeden kajúcnik. Potvrdil to jeho advokát Adrián Kucek: „Áno, je to pravda. Konkrétne ide o kajúcnika Makóa.”

Dali im stopku

Pred dvomi dňami prišla pre Zoroslava Kollára asi najtvrdšia rana. Podľa informácií eReport.sk sa z väzby už viac nemôže cez telefón porozprávať so svojou rodinou. Doteraz to mal povolené. Až s vyšetrovaním ilegálneho obchodu s cigaretami zakázali Kollárovi kontakt s najbližšími: „Dozvedel som sa to od môjho klienta. Takéto rozhodnutie považujem za nesprávne. Zatiaľ toto rozhodnutie dostal len klient. Budem sa o to zaujímať a v tejto veci konať, pretože sa mi javí ako nie zmysluplné. Tieto telefonáty mal, čo je vo väzbe, povolené. Paralelne sa viedlo trestné stíhanie aj v tejto veci. Nerozumiem tomu,” potvrdil informáciu pre eReport Kucek, ktorý nevidí žiaden dôvod na takéto rozhodnutie. Otázky sme zaslali aj hovorkyni Špeciálnej prokuratúry. K tomuto rozhodnutiu sa do dnešného dňa nevyjadrila.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zorovi Kollárovi sekli po prstoch. Týmto rozhodnutím to bude mať vo väzbe ešte ťažšie!