eReport.sk
Zomrela herečka z kasových trhákov Mylene Demongeotová.
Herečka Mylene Demongeotová na fotografii z roku 2008. Zdroj: wikipedia.org

Zomrela herečka z kasových trhákov. Hrala v Troch mušketieroch i Fantomasovi

Zomrela herečka z kasových trhákov. Vo veku 87 rokov navždy odišla francúzska herečka Mylene Demongeotová. Zomrela vo štvrtok v Paríži. Od 50. rokov až po súčasnosť účinkovala v mnohých filmových kasových trhákoch. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Svet hokeja ponorený v slzách
  2. Borje Salming v drese tímu Toronto Maple Leaf na snímke z roku 2017.

Demongeotová zomrela vo štvrtok v parížskej nemocnici po dlhej chorobe, napísal na Twitteri francúzsky spisovateľ, novinár a herečkin dlhoročný priateľ Henry-Jean Servat.

Preslávili ju predovšetkým komédie

Jednou z jej najznámejších bola rola Milady de Winter v filmovom spracovaní Troch mušketierov z roku 1961. Okrem toho po boku Davida Nivena hrala vo filme Dobrý deň, smútok nakrútenom podľa rovnomenného románu Francoise Saganovej. Film bol uvedený do kín v roku 1958.

Vo Francúzsku však Demongeotovú preslávili v prvom rade komédie, najmä dve trilógie, ktoré sa objavili s odstupom pol storočia — filmy o Fantomasovi zo 60. rokov a filmová séria Camping.

Porovnávali ju s Brigitte Bardotovou

Obľúbená a populárna bola až do konca svojej hereckej kariéry. Po boku Gérarda Depardieua totiž účinkovala i vo filme Domov dôchodcov, ktorý je vo Francúzsku jedným z najväčších hitov roku 2022.

Demongeotová bola v prvých rokoch svojej kariéry často porovnávaná so svojou súčasníčkou Brigitte Bardotovou — obe boli príťažlivé blondíny. Podobne ako Bardotová aj Demongeotová bola veľkou zástankyňou ekologických organizácií a spolkov na ochranu zvierat.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrela herečka z kasových trhákov. Hrala v Troch mušketieroch i Fantomasovi

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti