eReport.sk
Wanda Adamík Hrycová
Wanda Adamík Hrycová, foto: archív W.H.

Známe Slovenky spomínajú na Nežnú revolúciu: Bolo by otravné, keby to nebolo!

Známe Slovenky Wanda Adamík Hrycová (43) a Kristína Tormová (39) si tiež pripomínajú 17. november. Čo si myslia o slobode?

Nežnú revolúciu si pripomínajú dnes aj mnohé známe tváre. Medzi inými si na krušné chvíle zaspomínali aj producentka Wanda Adamík Hrycová a herečka Kristína Tormová. Sloboda je pre nich najviac.

Viac sa dozviete:

„Sloboda je pre mňa, popri zdraví a láske, jedna z najdôležitejších hodnôt. Pochádzam z rodiny, ktorú totalitné režimy ovplyvnili na niekoľko generácií a obávam sa, že ani sloboda, ktorú sme si vybojovali 17.novembra 1989 nemusí byť jav trvalý,“ zamyslela sa Wanda Adamík Hrycová. V statuse pokračovala aj ďalej.

„Ľudia totiž často zabúdajú, že aj sloboda má svoje pravidlá, bez ktorých nemôže fungovať. Tým najdôležitejším je, že sloboda jednotlivca končí tam, kde sa začína sloboda niekoho iného. Asi sme posledných 30. rokov zanedbali výučbu občianskej náuky, lebo súčasná doba nám ukazuje, že veľa ľudí slobode nie úplne rozumie. Ochraňujme ju prosím, lebo nesloboda bolí,“ tvrdí Hrycová.

Dnešný sviatočný deň si už včera v predstihu pripomenula aj jej kamarátka Kristína Tormová. „Zajtra je 17.11. Je dobré, si to každý rok pripomínať. Vďačne. V 89-tom som bola ako prcek na námestí. Bolo to prudko otravné a bola zima. Dnes som vďačná, že som tam bola aj ja. Bolo by prudko otravné, keby sa Nežná revolúcia neodohrala,“ napísala Kristína.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známe Slovenky spomínajú na Nežnú revolúciu: Bolo by otravné, keby to nebolo!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti