eReport.sk
Jana Žitňanská
Jana Žitňanská (Za ľudí). Foto: tasr

Žitňanská chce vyčíslenie zásahu: Nevidím dôvod, aby sme sa pravidelne skladali na výtržníctva vagabundov!

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková má rokovať s poslaneckými klubmi o podpore návrhu súdnej mapy. Následne má o téme rokovať koaličná rada. Uviedol to podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga. Jeho stranícka kolegyňa Jana Žitňanská dodala, že na pondelkovej (18. 10.) koaličnej rade riešili aj bezpečnosť na futbalových ihriskách.

Hnutie Sme rodina kritizuje viaceré navrhované reformy vrátane súdnej mapy. Predseda poslaneckého klubu hnutia Peter Pčolinský uviedol, že ich výhrady pretrvávajú aj po rokovaní na koaličnej rade. Šéfka klubu SaS Anna Zemanová dodala, že o reformách sa rokuje. Koaličná rada tiež riešila priebeh aktuálnej parlamentnej schôdze, problematické body sa budú podľa Zemanovej preberať v závere schôdze.

Žitňanská podľa svojich slov požiadala o vyčíslenie zásahu počas nedeľného (17. 10.) derby medzi futbalistami Spartaka Trnava a Slovana Bratislava. “Budeme sa v tejto súvislosti ďalej rozprávať aj o nových opatreniach, respektíve legislatívnych zmenách, aby sa takéto situácie už nezopakovali. Nevidím dôvod, aby sme sa z verejných financií pravidelne skladali na výtržníctva vagabundov,” dodala poslankyňa.

Na koaličnej rade podľa Šeligu neriešili mená nového komisára pre deti a komisára pre osoby so zdravotným postihnutím. “Nominácie uzavrieme na budúci týždeň,” doplnila Žitňanská.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Richard Rybníček počas tlačovej konferencie

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žitňanská chce vyčíslenie zásahu: Nevidím dôvod, aby sme sa pravidelne skladali na výtržníctva vagabundov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport