eReport.sk
Peter Pellegrini a Mária Kolíková, foto:tvmarkiza

Kolíková chce predložiť ďalší návrh reformy súdnictva: Verím, že sa koalícia dohodne aj s Kollárom!

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková predloží tretiu verziu súdnej mapy, ktorú vypracovala na základe pripomienok. Verí, že to bude kompromis. Nezaradený poslanec za mimoparlamentnú stranu Hlas-SD Peter Pellegrini tvrdí, že reformu podporuje z koalície len Kolíková a z rozpočtu na ňu nedostala financie. Obaja to uviedli v diskusnej relácii Na telo televízie Markíza.

Verí, že sa dohodnú aj s Kollárom

Kolíková si myslí, že koalícia sa dohodne s hnutím Sme rodina na reformách súdnictva, zdravotníctva aj národných parkov. „Je dôležité pokračovanie dialógu s Borisom Kollárom aj ostatnými stranami. Aj z mojej strany musím urobiť množstvo práce,” hovorí ministerka. Je tu podľa nej stále možnosť, že dohoda na súdnej mape so Sme rodina bude. Pellegrini Kolíkovej odkázal, aby so svojou reformou najprv šla za ľuďmi do regiónov a tam im ju vysvetlila. Poukázal, že namiesto toho, aby Slovensko riešilo ceny energií či potravín, tak sa zaoberá súdnou mapou.

Pellegrini žiada Kolíkovú, aby reformu posunula

„Nechajte súdnu mapu na vtedy, kedy budeme mať na to čas a nervy. Teraz ľudí trápi, z čoho prežijú nasledujúci rok, ale my im tu bude tárať mesiac o súdnej mape,” povedal Pellegrini.   Kolíková vyvrátila tvrdenie, že súdnou mapou dôjde k prepúšťaniu sudcov, či to, že je za reformou biznis s budovami. „Všetky budovy ostávajú v správe ministerstva spravodlivosti. Ak nebude nejaká budova potrebná, tak v takom prípade prvý, komu to bude ponúkané, bude štát,” podotkla ministerka. Doplnila, že súdna mapa nepočíta so znižovaním počtu sudcov, naopak, chce ich udržať v systéme.

Viac z domácej politiky:

  1. Jana Žitňanská
  2. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO)
  3. Mária Kolíková (klub SaS).

Maďarsko podľa Pellegriniho skúša, čo si voči Slovensku môže dovoliť. Vláda si musí dávať pozor na to, ako udržať vzájomné vzťahy na uzde. Deklaroval, že Hlas-SD v parlamente podporí návrhy zákona, ktoré zabezpečia ochranu slovenskej pôdy pred kupovaním zo zahraničia, budú to kontrolovať. Pellegrini si vie predstaviť aj zavedenie predkupného práva.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková chce predložiť ďalší návrh reformy súdnictva: Verím, že sa koalícia dohodne aj s Kollárom!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport